Razým je po dalším sprintu v Tour dvanáctý, bodovalo pět Čechů

Ve sprintu volnou technikou v Lenzerheide, který byl třetí etapou Tour de Ski, bodovala díky postupu do čtvrtfinále pětice Aleš Razým, Martin Jakš, Petra Nováková, Karolína Grohová a Eva Vrabcová-Nývltová. Nejlepší z českých lyžařů zůstal Razým, jemuž patří průběžné 12. místo.

Simeon Hamilton ze Spojených států se raduje z vítězství v Lenzerheide.

Razýmovi se nepodařilo zopakovat semifinále z nedělního sprintu v Oberhofu, čtvrtfinále bylo konečnou i pro další čtyři české reprezentanty. Jakš byl klasifikován jako devatenáctý a mírně si polepšil na dvaadvacátou pozici. Razým byl šestadvacátý a klesl z osmé příčky o čtyři pozice.

Další čtyři Češi Dušan Kožíšek, Ondřej Horyna, Lukáš Bauer a Jiří Magál nepostoupili z kvalifikace. Dvojnásobný vítěz Tour Bauer je před středečním závodem na 15 km s hromadným startem klasickou technikou, po němž možná z etapového seriálu odstoupí, na 77. pozici.

Dlouholetá česká jednička ztrácí dvě minuty na lídra Tour Alexe Harveyho z Kanady, jenž potvrdil své vedení dnešním druhým místem. Překvapivým vítězem byl Američan Simeon Hamilton. Razým za Harveym zaostává o 1:01 minuty, Jakš o 1:20.

V závodě žen si díky postupu z kvalifikace připsala první body do Světového poháru v kariéře dvacetiletá Nováková, jež obsadila 19. pozici. Hned za ní skončila Vrabcová-Nývltová a coby nejlepší z tria Češek je průběžně dvaadvacátá. Poprvé v sezoně bodovala na 28. místě Grohová.

Pro vítězství si suverénním způsobem dojela Norka Ingvild Flugstad Östbergová, jež byla nejrychlejší v kvalifikaci a přemožitelku nenašla ani ve třech vyřazovacích jízdách. Dostala se díky tomu do čela průběžného pořadí Tour o dvě sekundy před favorizovanou krajanku Marit Björgenovou, jež vypadla ve čtvrtfinále. Vrabcová-Nývltová má odstup 1:05 minuty.