Neplánovanou generálkou na SP v běhu na lyžích v Novém Městě bude Slavic Cup

Nové Město na Moravě

Neplánovanou generálkou na Světový pohár v běhu na lyžích bude pro novoměstské pořadatele víkendový závod Slavic Cupu, který se měl původně uskutečnit v Jablonci. Kvůli teplému počasí a nedostatku sněhu byl ale závod přeložen do Nového Města na Moravě, kde je upravený okruh o délce 2,5 kilometru z technického sněhu.

První kolo Slavic Cupu vyhrál volnou technikou Martin Koukal (vpravo).

"Ve stejném termínu ještě pořádáme biatlonové závody Českého poháru mládeže. Termínovou kolizi jsme vyřešili tak, že dopoledne bude biatlon a odpoledne běh na lyžích," řekl Josef Krška, předseda SK Nové Město na Moravě.

Světový pohár zamíří po Tour de Ski do Nového Města 11. a 12. ledna. Na programu budou v obou dnech sprinterské závody.

Šestidílný Slavic Cup bude mít na programu druhý závod. První kolo před vánočními svátky na Mísečkách vyhrál na 15 km klasicky Stanislav Řezáč a na stejné trati volnou technikou byl nejrychlejší Martin Koukal. V obou závodech žen na 10 km zvítězila Klára Moravcová.

Další závody Slavic Cupu jsou na programu 8. a 9. února v polském Zakopaném, 14.-16. února na Štrbském Plese, 8. a 9. března v polské Kubalonce a poslední díl bude 22. a 23. března v Kremnici.