Skokané na lyžích vstoupili do Grand Prix druhým místem ve Wisle

Wisla

Čeští skokané na lyžích vstoupil do letní Grand Prix nečekaným druhým místem v soutěži družstev ve Wisle. Kvarteto Jakub Janda, Lukáš Hlava, Antonín Hájek a Roman Koudelka nestačilo pouze na suverénní domácí Poláky s dvojnásobným olympijským vítězem ze Soči Kamilem Stochem.

Český skokan Roman Koudelka na závodech v Harrachově

Češi v prvním závodu pod vedením staronového kouče Richarda Schallerta získali 1016,5 bodu a o 3,6 bodu porazili třetí Rakušany. Pod stupni vítězů skončilo Norsko (1006,1) a Německo (1004,5). Polsko vyhrálo bezkonkurenčně s 1061,5 body.

V sobotu je na programu první individuální závod sezony, v němž se představí pětice Jan Matura, Čestmír Kožíšek, Hlava, Hájek a Janda.

Úvodní závod letní Grand Prix ve skoku na lyžích ve Wisle (Polsko)