Soukalovou zradila střelba, ve stíhačce se propadla. Moravec skončil těsně pod stupni vítězů

Gabriela Soukalová nenavázala na vydařený čtvrteční sprint a ve stíhacím závodu Světového poháru v Pokljuce roli favorita nezvládla. Česká biatlonistka pětkrát chybovala na střelnici a propadla se až na 20. místo. Vítězství slaví Běloruska Darja Domračevová. Dařilo se naopak Ondřeji Moravcovi, který dojel ve stíhacím závodě mužů na 12,5 km pátý. Bodoval i Michal Krčmář, který skončil patnáctý. Suverénním vítězem se stal Nor Emil Hegle Svendsen, druhý byl Rus Šipulin a třetí místo obsadil Francouz Fourcade.

Biatlonistka Gabriela Soukalová

Střelecky se nedařilo ani Veronice Vítkové. Ta udělala dokonce šest chyb a klesla z 15. místa po sprintu na 24. pozici.

Dvojnásobná stříbrná medailistka z olympiády v Soči Soukalová vyrazila do desetikilometrové stíhačky s náskokem 18,4 sekundy před Italkou Dorotheou Wiererovou. Její naděje na další triumf ale vzaly za své hned při první střelbě vleže. Soukalová minula první i druhou ránu, pak ještě čtvrtou a klesla na 18. místo s minutovou ztrátou na čelo.

„Ležka se Gabče bohužel nepovedla. Měla to posunuto vše na osm hodin a bohužel tři se nevešly," řekl trenér Zdeněk Vítek v České televizi.

Vítková nezvládla střelbu vleže

Další chybu přidala Soukalová při druhé ležce a pátou poslední ranou v závodu, to už střílela vstoje. Oproti sprintu si tak pohoršila o devatenáct míst a za vítěznou Domračevovou projela cílem s výrazným odstupem dvou minut a 39 vteřin.

Vítková stejně jako Soukalová nezvládla střelbu vleže, v které udělala pět chyb. Další tři Češky si mírně polepšily - Eva Puskarčíková z 33. na 29. místo, Jitka Landová z 49. na bodovanou 39. příčku a Barbora Tomešová z 52. na 47. pozici.

Moravec zvládl stojky a dojel pátý

Moravec udělal jednu chybu při první i druhé zastávce na střelnici, ale držel se stále ve druhé desítce. Perfektně podle své tradice zvládl obě stojky a do posledního kola vyjížděl dokonce čtvrtý, v závěru ho ale předstihl Dominik Landertinger.

"Jediné, co je škoda, že nezačal čistě na ležkách, ale stojky zvládl bravurně a to mu pomohlo k umístění. Zaslouží si pochvalu," řekl trenér Marek Lejsek.

Výborný závod odjel Krčmář, který udělal jen jednu chybu při poslední zastávce na střelnici a patnáctým místem si výrazně vylepšil své maximum. Dosud byl nejlépe čtyřiadvacátý. "Škoda tý jediný rány a ještě větší pochvala," řekl Lejsek.

Ve stíhačce žen dojela druhá Finka Kaisa Mäkäräinenová a udržela se v čele průběžného pořadí Světového poháru. Lídr se naopak změnil u mužů: vítězný Svendsen přeskočil v čele Francouze Martina Fourcada, který dojel třetí.