Koudelka má před Turné formu jako hrom. V Engelbergu v neděli vyhrál!

Engelberg

Skokan na lyžích Roman Koudelka si v neděli připsal třetí vítězství ve Světovém poháru v této sezóně. Český reprezentant ovládl závod v Engelbergu s pětibodovým náskokem před druhým Simonem Ammannem ze Švýcarska. Třetí skončil Rakušan Michael Hayböck. Turnovský rodák tak ještě o příčku vylepšil umístění ze sobotního klání a na blížící se Turné čtyř můstků pojede v roli favorita.

Radost skokana na lyžích Romana Koudelky po vítězství v Engelbergu.

Koudelka si po druhém místě ze sobotního závodu věřil a po prvním kole se usadil na první pozici. Pětadvacetiletý skokan přistál v prvním kole na značce 135,5 metru a před druhým Hayböckem vedl o 1,7 bodu. Třetí Ammann ztrácel dalšího půl bodu.

Švýcar ve finálovém kole zaútočil na vítězství, když dolétl na metu 136,5 metrů. Jenže na Koudelku to stejně nestačilo. Český reprezentant předvedl ve druhém kole skok dlouhý 138,5 metru a slavil třetí triumf ve Světovém poháru v kariéře. Navázal tak na vítězství v Klingenthalu a Lillehammeru.

Velkou spokojenost netajil trenér české reprezentace Richard Schallert. "Super, absolutní spokojenost. Vyšlo vše. Roman trefil odraz a měl i příznivé podmínky," uvedl. "Koncentruje se na skoky, je vyrovnaný a v pohodě. Teď je důležitý odpočinek a regenerace. Věřím, že i na Turné dokážeme udělat dobrý výsledek," řekl Schallert před prvním vrcholem sezóny na přelomu prosince a ledna.

Ve Světovém poháru už je druhý

Koudelka v celkovém pořadí Světového poháru poskočil na druhé místo za Nora Anderse Fannemela, který v neděli obsadil osmé místo.

"Dnešní skoky byly lepší než ty v sobotu," uvedl Koudelka na webu Mezinárodní lyžařské federace. Pochopitelně cítil spokojenost s výkonem i výsledkem. "I když na odrazu to pořád nebylo ideální, lehce zpožděné. Byly to skoky tak na 90 procent. Ale před Vánoci a Turné jsem velmi pozitivní," řekl český skokan.

Bodů do Světového poháru se v neděli dočkal ještě sedmadvacátý Lukáš Hlava. Do druhého kola se naopak neprobojovali Jakub Janda (39.) a Jan Matura (50.).