Golden State - LA Clippers 115:94Clippers po rekordní sérii prohráli v NBA podruhé ve dvou dnech

New York

Basketbalisté Los Angeles Clippers po předchozí rekordní vítězné šňůře prohráli druhý zápas ve dvou dnech. Po úterním neúspěchu v Denveru, který ukončil sérii 17 výher, prohráli ve středu v Oaklandu s domácími Golden State Warriors 94:115. Stálo je to další místo v tabulce, protože se před ně dostalo na druhou pozici San Antonio po výhře 117:110 v Milwaukee. V čele ligy se i přes domácí porážku od Brooklynu 93:110 udržela Oklahoma.

DeAndre Jordan (v červeném) z Los Angeles Clippers v souboji s Davidem Lee s Golden State Warriors.

Týmu Golden State se podařilo porazit Clippers už podruhé v sezóně. Hlavní zásluhu na tom měli Stephen Curry, který dal 31 bodů, z toho 25 v prvním poločase, a David Lee jako autor 24 bodů a 13 doskoků. Losangeleský celek odehrál zápas jen několik hodin poté, co se dozvěděl, že majiteli klubu Donaldu Sterlingovi zemřel dvaatřicetiletý syn, a to patrně na předávkování drogami. V kádru navíc chyběl z osobních důvodů rozehrávač základní sestavy Caron Butler.

Oklahoma dohrála zápas bez Kevina Duranta, který byl poprvé v šestileté kariéře NBA vyloučen. Elitní střelec v závěru, když se jeho týmu vzdálila šance na vítězství, neudržel emoce na uzdě a křikl po jednom z výroků na rozhodčího. "Jen jsem řekl, že to bylo špatné rozhodnutí," řekl Durant, který dal v zápase 27 bodů. Hvězdou soupeře byl s 33 body Joe Johnson.

San Antonio vyhrálo posedmé za sebou, 28 body a 13 doskoky k tomu přispěl Tim Duncan. Ve Východní konferenci se vedoucí Miami dobralo k výhře nad Dallasem 119:109 až po prodloužení a LeBron James zaznamenal 32 bodů, 13 doskoků a jen jedna asistence mu chyběla k dosažení triple doublu.

Beznadějně na chvostu stále zůstává Washington, který další porážku utrpěl v Indianě (81:89). Jan Veselý odehrál za Wizards čtyři minuty a připsal si dva útočné doskoky, Pacers vyhráli už třetí vzájemný zápas v sezóně.