Halepová - Collinsová 6:7, 6:1, 6:2Světová dvojka Halepová se na US Open na postup nadřela

New York

Rumunská tenistka Simona Halepová musela v 1. kole US Open o postup nečekaně bojovat. Světová dvojka ztratila v New Yorku set v duelu s Američankou Danielle Rose Collinsovou a 583. hráčku žebříčku porazila až po dvou hodinách 6:7, 6:1 a 6:2.

Rumunská tenistka Simona Halepová potřebovala k postupu do 2. kola US Open tři sety.

Letošní finalistka French Open a semifinalistka Wimbledonu Halepová se v prvním setu trápila a proti soupeřce, která většinu času hraje americké regionální soutěže, chybovala hlavně z forhendu. "Ten musím zlepšit, dneska selhal," řekla po utkání v rozhovoru na kurtu. V duelu vztekle máchala raketou a úvodní set ztratila v tie-breaku. Až pak se uklidnila a držela míč ve výměnách.

Ve zbytku utkání ztratila Halepová už jen tři hry. Zápas ukončila při svém podání a po třetím mečbolu. Ve 2. kole narazí na Slovenku Janu Čepelovou (65. v žebříčku WTA).

Roli favoritky naopak hravě potvrdila Agnieszka Radwaňská z Polska. Turnajová čtyřka sice v první hře s Sharon Fichmanovou z Kanady (112.) ztratila podání, ale pak už hru kontrolovala a získala dvanáct gamů v řadě.

Na postup se více než Halepová nadřela Němka Angelique Kerberová. Šestá nasazená zdolala Rusku Xenii Pěrvakovou 6:2, 3:6 a 7:5.

S obtížemi a křečemi zvládl 1. kolo Brit Andy Murray. Vítěz turnaje z roku 2012 a letos osmý nasazený vyhrál v duelu s Nizozemcem Robinem Haasem první dva sety, ale pak začal mít problémy a třetí sadu ztratil. Ve čtvrtém setu se zdálo, že se skoro nemůže pohybovat, už prohrával 3:5, ale set otočil a zvítězil 6:3, 7:6, 1:6 a 7:5.

Tenisový grandslamový turnaj US Open (tvrdý povrch, dotace 38,251 miliónu dolarů):