Dorfmeisterová vyhrála po sjezdu i superobří slalom

SAN SICARIO

Rakouská lyžařka Michaela Dorfmeisterová se stala královnou rychlostních disciplín na olympijských hrách. Dvaatřicetiletá závodnice, jež absolvuje poslední sezónu v kariéře, v pondělí vyhrála v San Sicariu po sjezdu i superobří slalom. Na stupně vítězů ji doprovodí Chorvatka Janica Kosteličová a další Rakušanka Alexandra Meissnitzerová. Česká reprezentantka Šárka Záhrobská obsadila 27. místo.

Čtyřiadvacetiletá Kosteličová dnes získala svou šestou olympijskou medaili, z toho čtyři jsou zlaté, což se ještě žádné zástupkyni alpského lyžování nepovedlo.

Pět dnů po svém triumfu na sjezdové trati a zhruba hodinu po vítězství krajana Benjamina Raicha v obřím slalomu prolétla Dorfmeisterová více než dvoukilometrovou trať v čase 1:32,47. S číslem třicet odsunula o 27 setin sekundy na druhé místo Kosteličovou, jež původně neměla startovat.

Vítězce kombinace pomohlo špatné počasí, kvůli němuž bylo super-G odloženo z neděle na dnešek. Původně chtěla vedoucí závodnice Světového poháru ze zdravotních důvodů superobří slalom vynechat, den navíc jí však přišel vhod.

Všestranná Chorvatka obhájila stříbro ze Salt Lake City, kde před čtyřmi lety nestačila jen na senzační vítězku Danielu Ceccarelliovou. Domácí závodnice dnes skončila v poli poražených. Třetí Meissnitzerová ztratila na vítěznou krajanku 59 setin.

Záhrobská, která superobří slalom ve Světovém poháru téměř nejezdí, byla o 2,51 sekundy pomalejší než Dorfmeisterová. "Poprvé tady mám dobrý pocit, cítím se líp. Moje mezičasy vypadaly dobře. Bylo krásné počasí, vyšlo to," řekla Záhrobská novinářům. Lucie Hrstková zaostala za vítězkou o 3,15 sekundy a byla klasifikována jako šestatřicátá.

Výsledky:
1. Dorfmeisterová (Rak.) 1:32,47 min., 2. Kosteličová (Chorv.) -0,27, 3. Meissnitzerová (Rak.) -0,59, 4. Vanderbeeková (Kan.) -0,62, 5. Montilletová-Carlesová (Fr.) -0,84, 6. Martina Schildová (Švýc.) -0,86, 7. Kildowová (USA) -0,95, 8. Recchiaová (It.) -1,01, 9. Haltmayrová (Něm.) a Brydonová (Kan.) obě -1,03, 11. Mancusová (USA) -1,25, 12. Pärsonová (Švéd.) -1,41, 13. Fischbacherová (Rak.) -1,50, 14. Clarková (USA) -1,51, 15. Berthodová (Švýc.) -1,53, ...27. Záhrobská -2,51, 36. Hrstková (obě ČR) -3:15, 44. Maculová -5,40, 48. Gantnerová -5,93, 50. Hučková (všechny SR) -6,86.