Rubriky:

Ladíme

Dostal okamžitou výpověď, protože byl na závodech. Nyní žaluje svého zaměstnavatele

13. dubna 2017 08:32 - Berlín

V německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko se odehrál krajně zajímavý případ z oboru pracovního práva a maratónského běhu. Kvůli své účasti na půlmaratónských závodech přišel jeden zdejší zaměstnanec s okamžitou platností o práci. Jak k tomuto podivuhodnému incidentu mohlo dojít?

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Po okamžitém vyhazovu se dotyčný bývalý zaměstnanec sbírá z nejhoršího a chystá se vrátit úder. K soudu teď míří jeho žaloba na firmu, že mu neoprávněně dala padáka. Účast na půlmaratónu přeci nemůže být až takový prohřešek, říkáte si určitě. Každý zaměstnavatel by měl být naopak rád, že jeho zaměstnanci běhají, protože mnohé studie opakovaně prokázaly, že sportovně aktivní lidé s lepší fyzickou kondicí jsou také výkonnější na svých pracovištích.

Dostal 1250 korun za hodinu sportu. Práce, která není pro smrtelníky

Německá firma ale byla jiného názoru. A vyhodila prý běžce zcela oprávněně. Ten se totiž účastnil závodů v hlavním městě Německa v době, kdy měl být doma na neschopence. Zaměstnavateli se tento přístup nezdál a konal velmi promptně. Teď ovšem sám za svůj postup stane před soudem. Muž se totiž brání faktem, že jej lékaři nechali doma v důsledku psychických potíží. A co dělá běh s psychickými problémy? Léčí a pomáhá, to ostatně dokládají mnohé odborné studie.

Takže to nakonec vypadá, že milý zaměstnavatel ostrouhá. Fyzická aktivita má na lidskou psychiku velmi srovnatelné účinky jako sofistikovaná antidepresiva. Německý tisk dává bývalému zaměstnanci dobré šance a dle sociálních sítí soudě stojí na jeho straně i široká veřejnost. Jak soud nakonec dopadne? Budeme sledovat. Ale i kdyby to dopadlo dobře, vy to doma raději nezkoušejte. Nejsme v Německu...

kü, Sport.cz

Na čí straně je podle vás právo a pravda?

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce