Rubriky:

Odjinud

Nabízejí mu dva a půl miliónu, když zopakuje svůj nečekaný výkon

2. ledna 2016 09:01 - Boston

Všechno vypadalo jako z pohádky. Mike Rossi úspěšně bojuje proti krizi středního věku. Plní si svůj velký sen, jeho děti ho doprovázejí na této cestě. Sláva, alespoň ta na internetu, na sebe nenechá dlouho čekat a Mike se vyhřívá na výsluní zájmu a obdivu. Objevuje se i v televizních zprávách. A najednou Bum! Domeček z karet se hroutí a z obdivovaného chlápka je najednou opovrženíhodný podvodník.

 

facebook M. Rossiho

Mike Rossi, 47letý manžel a otec začal před několika málo lety běhat. Zkouší si kratší tratě, půlmaratóny i maratóny. Jeho zlatým milníkem je ale maratón v Bostonu. Považuje jej za „zlatý grál" běhání, výjimečný mezi všemi. Boston Marathon je nejstarším během svého druhu na světě, patří do World Marathon Majors neboli Velké šestky. A jak o něm sám řekl Rossi: „Už jen se na tento závod kvalifikovat je něco, co většina běžců nikdy nedokáže."

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

A jak jeho příběh přilákal mnoho pozornosti veřejnosti, tak také přilákal obdiv a pozornost běžecké obce. A na povrch se začala dostávat pravda. Běžec se rozhodl dosáhnout vysněné mety, něčeho „co většina nikdy nedokáže" podvodem. Z člověka, který dokázal maratón uběhnout za 3 hodiny 43 minut, se mávnutím kouzelného proutku stává někdo, kdo to zvládne za 3:11. Zlepšení za necelý rok o 32 minut. Ne, že by to nebylo možné, ale...

Kvalifikační požadavek na asi nejžádanější maratón světa je s přehledem splněn, a tak se Rossi dostává mezi 30 000 vyvolených, kteří mohou Boston Marathon skutečně běžet. Jeho čas 4:01 by jistě nevyvolal příliš otázek, byl přece zraněný. Ale jeho předchozí i následné výsledky už jisté pochybnosti budily. Mike Rossi za svou pověst bojuje jako lev. Vyvrací všechna podezření, vysvětluje všechny nejasnosti. Kauza je vypjatá, dramatická a stále více to pro Rossiho nevypadá dobře. S největší pravděpodobností si značně zkrátil trasu a využil skutečnosti, že na kvalifikačním maratónu byly snímače čipů jen na startu a v cíli.

ČTĚTE TAKÉ: Maratónci podvádějí! Stihne je krutý trest?

Někdo si dokonce dal tu práci a zmapoval pohyb deseti běžců, kteří dokončili před ním a deseti, kteří doběhli po něm. Jsou na pořadatelských fotkách vidět minimálně třikrát až šestkrát. Mike Rossi má fotku jen ze startu a z cíle.

Mike je ale urputný, obhajuje své fantaskní výsledky velmi tvrdě. A tak zakladatelé amerického běžeckého serveru LetsRun.com nabídli Rossimu 100 000 amerických dolarů, když v regulérních podmínkách zaběhne maratón za „svých" 3:11, nebo 10 000 amerických dolarů, když dá alespoň pětikilometrovou trať pod 20 minut (což by s takovým maratónským časem měl hravě dát). Královská nabídka! Rossi může vydělat velké peníze, zcela očistit své jméno ‒ a přitom jen za něco, co už přeci dávno dokázal.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Atleta odtáhla policie přímo ze stupňů vítězů

Zvedl hozenou rukavici? Byl usvědčen ze lži? Zatím jen zablokoval své účty na sociálních sítích a dál sveřepě trvá na svém... Nepřipomíná vám to trochu naši podnikatelskou a politickou „smetánku"?

kü, Sport.cz

A jak jste na tom vy? Podváděli byste při kvalifikaci, abyste se dostali na svůj vysněný závod?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce