Rubriky:

Odjinud

Neuvěřitelný konec závodu! Tohle se nikdy předtím snad nestalo

21. dubna 2016 18:38 - Praha

Pokud se díváte na běžecké závody, jde o rozdíly deseti, dvaceti metrů, když spolu zápolí štafety na 4x400 metrů o vítězství. Svět ale občas postihnou i nečekané sportovní konce. Neuvěřitelná zápletka proběhla při mistrovství irské univerzity v Dublinu. Takovou závěrečnou story by nenapsala ani Agatha Christie. Příběh, který trval jen 400 metrů, ale napsal famózní tečku. A napsala ho Phila Healyhová, která dostala štafetu z hlubin pekla na výsluní.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Závod měl po třech kolech celkem jednoznačný průběh. Do posledního kola vbíhala první závodnice s náskokem třiceti metrů na druhou sokyni, třetí byla ještě o deset metrů dále. Nikdo nyní moc nepochyboval o pořadí na prvním místě. A Phila Healyhová? Ta v tuto chvíli moc lidí nezajímala.

Jenže.

Druhá a třetí se začaly přibližovat, vedoucí sprinterka vadla, komentátoři počítali stažené metry. Před cílovou rovinkou se pořadí změnilo, první došly síly. Ale! Najednou k překvapení všech se z pátého místa vyřítila do rovinky jiná závodnice, s tou nikdo nepočítal. Byla až pátá, daleko za všemi. Při předávce ztrácela čtvrtinu okruhu, sto metrů! Teď?

Nová první sprinterka se viděla v cíli, zbývalo ji pár metrů do oslav. Ne, nevyhrála. Metr před cílem bylo vše jinak. Nečekaná vítězka padla v plné rychlosti na zem. Ona se stala královnou. „Neuvěřitelné," křičel jen unešený komentátor.

„Cítila jsem se opravdu dobře, že bych to mohla dát. Říkala jsem si, Bože, je to kousek, jdi," rozplývala se Healyhová, která balancuje mezi trénováním a studiem.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce