Teplice - Karviná 1:0Léčba Jarošíkem zabírá, Fortelný rozhodl záchranářský duel

22. Fortelný 1 : 0

Fotbalisté Teplic porazili ve 22. kole první ligy doma Karvinou 1:0 a udělali důležitý krok k možné záchraně v nejvyšší soutěži. Utkání dvou sestupem ohrožených týmů rozhodl ve 22. minutě Jan Fortelný. Severočeši naplno bodovali i ve třetím jarním zápase, vyhráli pátý z šesti posledních ligových duelů a posunuli se na 13. místo neúplné tabulky. Karviná zůstává po první letošní porážce dál poslední, devět bodů ztrácí na patnácté Pardubice. Východočeši mají dva zápasy k dobru.

Tepličtí hráči slaví gól Jana Fortelného před lavičkou Karviné.

Do základní sestavy Teplic se vrátil po prodělaném koronaviru Trubač. Na straně Karviné pro změnu chyběl Čmelík, který se podílel brankou na minulé remíze s Jabloncem (1:1) a ještě předtím pomohl asistencí k výhře na hřišti Slavie (1:0).

Skláři vstoupili do utkání lépe a už v šesté minutě se dostal po chybném odkopu brankáře Bajzy do nadějné střelecké pozice Sejk. Karvinský gólman však svou chybu napravil a vytěsnil jeho přizemní ránu na roh. O chvíli později se opřel do míče z hranice také Fortelný, ale těsně minul.

Ve 22. minutě se domácí dostali šťastně do vedení. Po faulu Dramého se k postavil k přímému kopu z velké vzdálenosti Fortelný a jeho centr proletěl k překvapení všech pokutovým územím až do sítě. Třiadvacetiletý záložník, který v Teplicích hostuje z pražské Sparty, zaznamenal čtvrtý gól v této ligové sezoně a vyrovnal nejlepšího klubového střelce Mareše.

Brankář Karviné Pavol Bajza inkasuje gól od Jana Fortelného (není na snímku).

Severočeši získali díky vedoucí brance klid a po půl hodině hry mohli po povedené týmové souhře od vlastního pokutového území náskok zvýšit, Sejk ale v koncovce přestřelil. Karviná, která za celý poločas nevyslala ani jednu střelu, zahrozila až v závěru. Látalův pokus po rychlém brejku ovšem zablokoval Vondrášek.

Teplice ani ve druhé části nepolevily v aktivitě a v 50. minutě se dostal po přiťuknutí Sejka do dobré palebné pozice Trubač, hosty však zachránil obranným zákrokem Dramé.

Hostující trenér Páník se snažil tým oživit střídáním, ale jeho hráči se na těžkém terénu proti aktivně napadajícímu soupeři prosazovali jen těžko. Teprve deset minut před koncem našel střídající Papadopulos unikajícího Bartošáka, jeho pokus o lob však brankář Grigar vystihl a udržel Teplice ve vedení.

Když pak devětatřicetiletý gólman zasáhl spolehlivě i proti hlavičce Papadopulose, mohli domácí slavit důležité vítězství. Teplice doma s Karvinou neprohrály ani v sedmém ligovém zápase.

Fotbalová liga - 22. kolo:
FK Teplice - MFK Karviná 1.0 (1:0)
Branka: 22. Fortelný. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Leška - Štěrba (video). ŽK: Trubač, Jukl - Zorvan, Holík. Diváci: 2361 (omezený počet).
Teplice: Grigar - Kučera, Tijani, Vondrášek - Hyčka, Trubač, Fortelný (82. Knapík), Mareček, Boljevič (82. Shejbal) - Sejk (63. Jukl), Žák (90.+2 Mareš). Trenér: Jarošík.
Karviná: Bajza - Dramé (77. Papadopulos), Buchta, Kobouri - Látal (62. Sinjavskij), Jánoš, Qose (62. Túlio), Šehič - Zorvan (70. Holík), Durosinmi, Bartošák. Trenér: Páník.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.