Hr. Králové - Ml. Boleslav 0:1Boleslav zdolala Hradec a na jaře poprvé vyhrála

48. Kušej 0 : 1

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v sobotním 20. kole první ligy Hradec Králové 1:0 a v jarní části sezony poprvé zvítězili. Utkání v Lokotrans Aréně, kde hrají oba týmy domácí zápasy, rozhodl ve 48. minutě Vasil Kušej premiérovým gólem v nejvyšší soutěži. Středočeši se posunuli na deváté místo neúplné tabulky, "Votroci" v roli domácích počtvrté za sebou v lize nebodovali a jsou sedmí.

Boleslavský Vasil Kušej se snaží udržet kontrolu nad balonem v duelu s Hradcem Králové.

Do první šance se dostal ve čtvrté minutě Hradec. Šimek srazil míč na vlastní branku, ale gólman Šeda míč vyrazil. Na opačné straně Kušejovu střelu chytil brankář Bajza, který zastoupil zraněnou jedničku Reichla.

Mladoboleslavští byli ve většině první půle aktivnější. Po půl hodině hry Bajza zneškodnil Ladrův pokus z úhlu a dorážející Fulnek trefil tyčku. Kušej po samostatném úniku zase napálil jen nohu slovenského brankáře.

Aktivní útočník Kušej se dočkal první ligové trefy v kariéře tři minuty po pauze. Míč po Suchomelově centru propadl na zadní tyč a zimní posila z druholigového Prostějova tvrdou ranou otevřela skóre.

Dvaadvacetiletý Kušej za deset minut mohl přidat druhou branku, ale tváří v tvář Bajzovi tentokrát selhal. První příležitost Hradce po změně stran nevyužil Matěj Koubek, který po rohu ve skluzu přestřelil.

V 70. minutě, kdy pomalu začal sílit tlak Východočechů, získal Kušej míč na hranici vlastní šestnáctky, během působivého sóla přes celé hřiště obešel dva protihráče, jenže znovu ztroskotal na výborném Bajzovi.

Královéhradecký gólman dál držel naděje svého týmu na bodový zisk a v závěru ho nepřekonal ani střídající Žitný. "Votroci" však ze závěrečného tlaku Šedu prakticky neohrozili a doma v nejvyšší soutěži na sedmý pokus Boleslavi poprvé podlehli.

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
Branka: 48. Kušej. Rozhodčí: Orel - Kotík, Bureš - Berka (video). ŽK: Kušej (M. Boleslav). Diváci: 1079.
Hradec: Bajza - Čihák, Ševčík (39. Klíma), Leibl - Gabriel, Rada (62. Trusa), Kodeš, Novotný (62. Kučera) - Smrž - Matěj Koubek (83. Dvořák), Kubala (62. Pudhorocký). Trenér: Miroslav Koubek.
M. Boleslav: Šeda - Šimek, Karafiát, Suchý - Suchomel, Kubista, Matějovský (78. Žitný), Fulnek - Mareček (84. Škoda) - Kušej (72. Jawo), Ladra (72. Skalák). Trenér: Hoftych.