Kladno - Olomouc 4:5 PPHokejisté Kladna prohráli v prodloužení s Olomoucí a opět jsou poslední

61. Klimek 4 : 5

Hokejisté Kladna prohráli v 48. kole extraligy s Olomoucí 4:5 v prodloužení a klesli zpět na poslední místo tabulky. Hanáci jsou sedmí. Utkání rozhodl v čase 60:36 Lukáš Klimek. Domácím nepomohl ani gól a dvě asistence kapitána Tomáše Plekance, jubilejní 1100. branku v elitních soutěžích si připsal Jaromír Jágr.

Domácí byli v úvodu aktivnější, drželi se na puku, výraznější šance si však nedokázali vytvořit. O první větší příležitost utkání se tak v 8. minutě postaral hostující Pláněk, brankář Bow ale jeho střelu lapačkou vyrazil.

Kladenští se snažili často střílet, jejich pokusy však často končily po tečích mimo branku. Do vedení se tak v 15. minutě dostali Hanáci, když se krátce po buly prosadil z dorážky nejlepší střelec Olomouce Nahodil a připsal si 15. gól v sezoně. V závěru první třetiny mohl vyrovnat Plekanec, Lukáš ale jeho samostatný nájezd zlikvidoval.

Autor prvního gólu Kladna Jaromír Jágr (vlevo) přijímá gratulace od spoluhráčů.

Na začátku druhé části byl vyloučen domácí Dotchin a hosté první přesilovou hru využili. Při střídání Rytířů posunul Lukáš dlouhou přihrávkou do šance dva své spoluhráče a Kusko po výměně puku s Musilem zakončoval do prázdné branky.

Ve 27. minutě Rytíři snížili, když se Plekancova přihrávka odrazila od Jágrových bruslí za Lukášova záda a kladenská ikona si připsala jubilejní 1100. branku v elitních soutěžích. Místo vyrovnání ale přišel další olomoucký gól, při Indrákově vyloučení se prosadil opět Kusko.

Středočeši ale také dokázali odpovědět v přesilové hře, Ondruškův faul potrestal ve 45. minutě Procházka, jenž tečoval Dotchinovu střelu od modré čáry. Snížení Rytíře povzbudilo a ve 49. minutě se jim podařilo vyrovnat. Ideální Filipovu přihrávku zužitkoval při hře čtyři na čtyři Sotnieks.

A ze strany Kladno to nebylo vše, v 52. minutě dostali výhodu přesilovky čtyři na tři, ve které na sebe vzal zodpovědnost kapitán Plekanec a posunul domácí do vedení. Olomouc se ale dokázala z tvrdého úderu oklepat a o 38 sekund později potrestal chybnou Dotchinovu rozehrávku Navrátil. Hanáci se prosadili z první střely na Bowa ve třetí třetině.

Domácí mohli ještě v přesilových hrách získat vedení zpět na svou stranu, dvě výhody ale nevyužili. Muselo se tak prodlužovat. Druhý bod nakonec získali zásluhou Klimka hosté.

Rytíři Kladno - HC Olomouc 4:5 v prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Jágr (Plekanec), 45. M. Procházka (Dotchin, Plekanec), 49. Sotnieks (Filip, Cibulskis), 52. Plekanec (Dotchin, Kubík) - 15. Nahodil (Ondrušek), 22. Kusko (P. Musil), 33. Kusko (Plášek, J. Káňa), 53. Navrátil, 61. Klimek (Bambula). Rozhodčí: Pražák, Sýkora - Brejcha, J. Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:2. Diváci: 3465.
Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Cibulskis, Sotnieks, Babka, Slováček, Veber - Jágr, Plekanec, Kubík - Indrák, Klepiš, M. Procházka - Zikmund, Filip, Melka - O. Bláha, Pytlík, Michnáč. Trenér: O. Vejvoda ml.
Olomouc: Lukáš - Dujsík, Ondrušek, Škůrek, Mareš, Řezníček, Švrček, T. Černý - Bambula, Nahodil, J. Káňa - Navrátil, P. Musil, Plášek - Strapáč, Kusko, Klimek - A. Rutar, Menšík, Anděl. Trenér: J. Tomajko.