Izrael - Anglie 0:3Fotbalisté Anglie se utkají ve finále ME do 21 let se Španělskem

Fotbalisté Anglie po 14 letech postoupili do finále mistrovství Evropy do 21 let. V úvodním semifinále v Batumi hladce porazili Izrael 3:0 a v sobotu se utkají o trofej se Španělskem. Pětinásobní evropští šampioni si ve druhém semifinále počínali rovněž suverénně, v Bukurešti deklasovali Ukrajinu po obratu 5:1 a o zlato si zahrají poprvé od roku 2019.

Fotbalisté Anglie se radují z gólu proti Izraeli v semifinále ME do 21 let

Favorizovaní Angličané měli od začátku převahu. Do vedení je mohl poslat už v 17. minutě Gibbs-White, ale z penalty netrefil branku. Izraelci na letošním Euru přečkali třetí pokutový kop, v úvodním zápase proti nim dvakrát neuspěli Němci.

Gibbs-White ve 42. minutě napravil svoje zaváhání a umístěnou hlavičkou otevřel skóre. Záložník Nottinghamu na šampionátu ke třem asistencím přidal první branku.

Fotbalista Anglie Morgan Gibbs-White během semifinále ME do 21 let proti Izraeli.

Angličané překonali urputnou izraelskou defenzivu podruhé v 64. minutě, kdy povedenou týmovou akci zakončil Palmer. Jeho premiérový gól na turnaji hlavní sudí potvrdil až po dlouhém zkoumání videorozhodčího. V poslední minutě stanovil konečný výsledek střídající Archer střelou pod břevno.

"Mladí lvi" navázali na výhru 2:0 nad Izraelci ve skupině, kde hrála i česká reprezentace, a na turnaji zvítězili také v pátém duelu bez inkasované branky.

Španělé sice odstartovali aktivněji, ale úvodní gól ve 13. minutě po Mudrykově akci vstřelil Ukrajinec Bondarenko. Jeho protějšek s kapitánskou páskou Ruiz ale už za čtyři minuty vyrovnal střelou, kterou lehce tečoval slávistický obránce Talovjerov.

Španělští fotbalisté oslavují gól proti Ukrajině v semifinále ME do 21 let.

Ve 24. minutě otočil skóre Sancet ranou zpoza šestnáctky. Soupeři spolu na závěr skupiny remizovali 2:2 a tímto výsledkem mohl skončit i první poločas, ale Sikanův volej vyrazil španělský brankář Tenas.

Mužstvo "La Rojita" po změně stran dominovalo a přidalo tři góly. Brankáře Trubina přesnými pokusy prostřelili Blanco, střídající Oroz a Sergio Gómez. Ukrajinské mužstvo tak nenavázalo na překvapivý čtvrtfinálový triumf 3:1 nad Francií.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Gruzii a Rumunsku - semifinále:
Izrael - Anglie 0:3 (0:1)
Branky: 42. Gibbs-White, 64. Palmer, 90. Archer.
Španělsko - Ukrajina 5:1 (2:1)
Branky: 17. Ruiz, 24. Sancet, 54. Blanco, 68. Oroz, 78. S. Gómez - 13. Bondarenko.