FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 2:0Baník porazil Budějovice, zazářil Tanko

64. Tanko 1 : 0
73. Tanko 2 : 0

Fotbalisté Ostravy porazili v utkání 6. kola první ligy České Budějovice 2:0. Oba góly zaznamenal po změně stran střídající nigerijský útočník Abdullahi Tanko, který zúročil zlepšený výkon Baníku v závěrečné půlhodině zápasu. Slezané podruhé v sezoně zvítězili a v neúplné tabulce jsou desátí. Dynamo popáté z šesti kol prohrálo a kleslo na poslední místo.

Autor obou branek Ostravy Abdullahi Tanko.

Zdálo se, že Ostrava začne svižně a aktivně, ale její počáteční snaha o tlak rychle vyprchala. V 17. minutě jí naopak bylo úzko po pokusu Ondráška, který však z nitra pokutového území přestřelil. Baník ohrozil gólmana Janáčka až po standardce, kterou Frydrych prodloužil na zadní tyč a Blažek ve skluzu dorážkou těsně minul bránu.

Jinak ale statický a nepřesný výkon domácích v úvodním dějství k ničemu vážnému nevedl. Po brejku dva na čtyři naopak nechybělo moc, aby hostující Adediran otevřel skóre na druhé straně. Jeho zakončení ale v poslední chvíli zablokoval Pojezný.

Zleva Jan Juroška z Ostravy, Vincent Trummer z Českých Budějovic, Jan Suchan z Českých Budějovic v souboji 6. kola Fortuna ligy.

Ostrava o poločase sáhla ke dvěma změnám. Čerstvý Tanko hned ve 48. minutě předvedl svou hlavní přednost, utekl bekovi, ale zavěsil pouze do boční sítě. Teprve až příchody dalších hráčů z lavičky Šína a Buchty přepnuly výkon Baníku na vyšší level.

Ultras Baníku Ostrava v duelu proti Dynamu České Budějovice.

Výrazně rychlejší herní projev domácích byl korunován v 64. minutě vedoucím gólem. Po zmatcích a odrazech v českobudějovickém vápně Tanko poslal odražený míč bez otálení prudce do sítě.

Netrvalo to dlouho a domácí přidali uklidňující branku. Po dalším bleskovém kontru Buchta v 73. minutě vysunul Tanka, který technicky obstřelil Janáčka podruhé. Pětadvacetiletá letní posila Baníku z Varnsdorfu dala poprvé v kariéře v jednom prvoligovém utkání dvě branky a navázala na gól z minulého domácí zápasu s Hradcem Králové.

Emotivní koučink trenéra Baníku Pavla Hapala.

Domácí už si v závěru tři body s přehledem pohlídali. Ostrava si připsala druhé domácí vítězství v tomto ročníku, Hradec minule porazila rovněž 2:0. Na svém stadionu navíc v této sezoně ještě neinkasovala. Naopak Jihočeši venku i potřetí prohráli.

6. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 64. a 73. Tanko. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Vodrážka - Zelinka (video). ŽK: Juroška, Ewerton, Frydrych - Trummer. Diváci: 6458.
Ostrava: Letáček - Blažek (70. Ndefe), Frydrych, Pojezný - Juroška (63. Buchta), Tetour (63. Šín), Boula (46. Rigo), Kpozo - Kubala, Almási (46. Tanko), Ewerton. Trenér: Hapal.
Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik, Trummer - J. Hora (70. Hellebrand), Čermák - Čmelík (60. Osmančík), Suchan (70. Skalák), Adediran (60. Alli) - Ondrášek (76. V. Hora). Trenér: Nikl.