Polsko - Faerské o. 2:0Lewandowski zařídil Polsku kvalifikační výhru 2:0 nad Faerskými ostrovy

Fotbalisté Polska v kvalifikaci mistrovství Evropy doma udolali Faerské ostrovy 2:0 díky dvěma gólům kapitána Roberta Lewandowského. Svěřenci portugalského trenéra Fernanda Santose ve skupině E po čtyřech kolech z třetího místa ztrácejí dva body na vedoucí Česko a jeden bod na druhou Albánii. Jejich souboj v Praze skončil remízou 1:1.

Polský snajpr Robert Lewandowski zařídil výhru Polska.

Poláci měli ve Varšavě nad outsiderem převahu, ale dlouho se trápili v koncovce a od fanoušků si vyslechli i pískot. Několik šancí zlikvidoval Lamhauge, brankáři Faerských ostrovů v úvodu druhého poločasu pomohlo břevno po Lewandowského hlavičce.

Domácí rozhodli zápas až v závěrečné dvacetiminutovce. Faerö zahrál v šestnáctce rukou a penaltu v 73. minutě proměnil Lewandowski. Pětatřicetiletý kanonýr Barcelony za deset minut přidal pojistku lobem o břevno a svou bilanci v národním týmu vylepšil na 81 gólů ve 143 utkáních.

Francie v Paříži porazila Irsko 2:0 a ve skupině B i popáté zvítězila bez inkasované branky. V 19. minutě otevřel skóre Tchouaméni po Mbappého přihrávce, krátce po změně stran zvýšil střídající Marcus Thuram premiérovým reprezentačním zásahem. Vicemistři světa nepodlehli Irům v devátém duelu po sobě.

Maďarsko, které v nedělní přípravě bude hostit českou reprezentaci, v souboji o první místo ve skupině G vyhrálo v Srbsku 2:1. V Bělehradě si v 10. minutě dal vlastní branku Attila Szalai, ale hosté ještě do přestávky skóre otočili po trefách Barnabase Vargy a Orbána. Maďaři v kvalifikaci udrželi neporazitelnost a na Srby si vytvořili tříbodový náskok.

Nizozemsko doma zvítězilo nad Řeckem 3:0, v „béčku“ dnešního soupeře bodově dotáhlo a poskočilo na druhé místo za Francii. Domácí rozhodli zápas v Eindhovenu už v úvodním dějství, kdy se trefili De Roon, Gakpo a Weghorst.

Skupina B:
Nizozemsko - Řecko 3:0 (3:0)
Branky: 17. De Roon, 31. Gakpo, 39. Weghorst.
Slovinsko - Severní Irsko 4:2 (3:1)
Branky: 3. a 56. Šporar, 17. vlastní J. Evans, 42. Šeško - 7. Price, 53. J. Evans
Dánsko - San Marino 4:0 (3:0)
Branky: 26. Höjbjerg, 28. Mähle, 40. Wind, 90.+3 Poulsen