Jablonec - Liberec 1:1Fotbalisté Jablonce stále čekají na výhru, remízu z podještědského derby zachránil Tekijaški

Fotbalisté Jablonce po reprezentační přestávce remizovali ve šlágru osmého kola první ligy se sousedním Libercem 1:1. Slovan poslal v podještědském derby do vedení v osmé minutě z penalty Lubomír Tupta, v 53. minutě srovnal domácí Nemanja Tekijaški premiérovou brankou v české nejvyšší soutěži.

Útočník Liberce Tupta v souboji o míč s domácím kapitánem Tomášem Hübschmanem.

Jablonec ani v osmém kole naplno nebodoval a jako jediný v soutěži stále čeká na vítězství. Svěřenci trenéra Radoslava Látala si připsali už pátý nerozhodný výsledek v ligové sezoně a v tabulce jsou čtrnáctí. Liberečtí v podještědském derby popáté za sebou bodovali, už tři kola ale nezvítězili. Mužstvu kouče Luboše Kozla, který v minulosti vedl Jablonec, patří 10. místo.

Liberečtí byli v úvodním poločase od začátku lepší. Hned v první minutě se dostal z pravé strany do šance Doumbia, hrající 50. duel v české lize, a gólman Hanuš přízemní pokus vytáhl na roh. Za další tři minuty trefil Preisler při centru z levé strany ve vápně do ruky Čanturišviliho a sudí Berka po zásahu videorozhodčí a přezkoumání situace ze záznamu nařídil penaltu.

Christián Frýdek na zemi po faulu jednoho z hráčů Jablonce.

Tupta na rozdíl od nedávného utkání s Bohemians 1905 z penalty nezaváhal a poslal Slovan do vedení. Slovenský reprezentant si připsal premiérovou branku v tomto ročníku české ligy. Hosté pokračovali v aktivitě a Hanuš ve 13. minutě vyrazil na roh Preislerovu střelu z dálky.

Domácí se vůbec nemohli dostat do tempa a za celou první půli neměli vyloženou možnost. Navíc už po necelé půlhodině museli střídat, místo zraněného Černáka naskočil Jovovič. Drchal pak v tísni po přihrávce z levé strany nezakončil. Na opačné straně po brejku Hanuš vytáhl Kulenovičovu ránu, akci ale předcházel ofsajd.

Do druhého dějství nasadil jablonecký trenér Látal k premiéře v české lize osmnáctiletého útočníka Krulicha. Domácí znatelně přidali, ale první větší možnost měl Slovan, proti Doumbiovi zasáhl Hanuš.

Matěj Chaluš v Podještědském derby

Jablonečtí se podobně jako Slovan v úvodu prosadili v osmé minutě druhé půle. Centr z rohového kopu od Polidara, hrajícího 100. ligový duel, si ve vápně našel Tekijaški a ten v akrobatické pozici zády k brance umístil balon k tyči. Šestadvacetiletý srbský obránce se dočkal prvního gólu v české lize.

Domácí výrazně ožili, Polidar však mířil jen do boční sítě. Liberci pak pomohl příchod střídajícího Frýdka. V polovině druhého dějství po Žambůrkově centru z přímého kopu se po zmatcích v domácí obraně otřel míč o tyč. Ghaliho střelu poté vyrazil Hanuš.

V 80. minutě mohl na druhé straně rozhodnout Krulich, brankář Vliegen ale jeho technický pokus k zadní tyči konečky prstů vytáhl na roh. Závěrečný jablonecký tlak už vítězný gól nepřinesl.

8. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Branky: 53. Tekijaški - 8. Tupta z pen. Rozhodčí: Berka - Pečenka, Vyhnanovský - Kocourek (video). ŽK: Tekijaški, Jovovič - Chaluš, Červ, Žambůrek, Hudák. Diváci: 3650
Jablonec: Hanuš - Čanturišvili, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Hübschman (63. Houska), F. Souček (82. Alégué) - Černák (27. Jovovič), Kratochvíl, Chramosta - Drchal (46. Krulich). Trenér: Látal
Liberec: Vliegen - Fukala, Chaluš, Mikula - Ghali, Červ, Žambůrek, Preisler (72. Hudák) - Doumbia (88. Rabušic) - Kulenovič (72. Okoh), Tupta (59. Frýdek). Trenér: Kozel