Granada - Real Betis 1:1Soupeř Sparty Betis Sevilla se v lize trápí, Atlético vyhrálo v Pamploně

Fotbalisté Atlética Madrid v 7. kole španělské ligy zvítězili 2:0 na hřišti třinácté Pamplony a dostali se na páté místo tabulky. Oproti konkurentům mají navíc zápas k dobru. Betis Sevilla remizoval 1:1 v Granadě. Betis, který za týden přivítá v utkání Evropské ligy pražskou Spartu, nevyhrál čtvrtý soutěžní zápas po sobě a je desátý.

Ilustrační foto.

Atlético dnes navázalo na nedělní triumf v madridském derby s Realem (3:1) a Pamplonu zdolalo pojedenácté za sebou. Duel rozhodl v 20. minutě dorážkou z úhlu útočník Griezmann, jenž dal třetí ligový gól v sezoně. V 81. minutě přidal pojistku Riquelme.

Závěr dohrávaly oba celky v deseti. V 85. minutě byl vyloučen domácí Ávila za přišlápnutí Moraty, jenž následně dostal druhou žlutou kartu. S pěti góly nejlepší střelec soutěže tak pravděpodobně bude Atléticu chybět v příštím utkání proti Cádizu.

Betis vedl od 51. minuty, kdy osmnáctiletý španělský útočník Diao překvapil brankáře prudkou střelou na přední tyč a trefil se hned při svém debutu v La Lize. Domácí vyrovnali o 16 minut později, hlavou se prosadil Boyé. Granada bodovala po třech duelech a je předposlední.