Jablonec - Slovácko 2:0Jablonec ukončil čekání na první ligovou výhru v sezoně

10. Chramosta 1 : 0
20. Krulich 2 : 0

Fotbalisté Jablonce v 10. kole první ligy porazili doma Slovácko 2:0 a jako poslední tým v nejvyšší soutěži ukončili čekání na premiérové vítězství v ročníku. Severočechy poslal do vedení v 10. minutě Jan Chramosta a ve 20. minutě zvýšil další útočník Matouš Krulich první ligovou trefou v kariéře. Jablonec se v neúplné tabulce posunul na 12. místo, celek z Uherského Hradiště je šestý.

Utkání 6. kola první fotbalové ligy: FK Jablonec - Slavia Praha, 27. srpna 2023 v Jablonci nad Nisou. Brankář Jan Hanuš z Jablonce.

Jablonec vyhrál v nejvyšší soutěži po 11 utkáních a poprvé pod vedením kouče Radoslava Látala, jenž převzal mužstvo před sezonou. Slovácko utrpělo druhou venkovní porážku za sebou a dnešního soupeře nezdolalo potřetí po sobě.

Domácí udeřili hned z první vážnější akce zápasu. Čanturišvili nacentroval před bránu, kde si míč zpracoval Chramosta a poslal ho přesně ke vzdálenější tyči. Třetí nejlepší střelec minulé prvoligové sezony (15 gólů) skóroval poprvé v aktuální sezoně.

Záhy mohl odpovědět Trávník, v jediné šanci svého týmu ale z nadějné pozice netrefil bránu. Jablonec naopak zvýšil po takřka totožné situaci jako při první brance. Štěpánek opět z pravé strany nacentroval na Krulicha, který si prvním dotykem zpracoval míč a druhým v pádu podruhé překonal Heču. Osmnáctiletý útočník stylově oslavil svůj premiérový ligový start v základní sestavě.

Dosud nejhorší ofenziva v soutěži poprvé v sezoně skórovala dvakrát v jednom utkání. Severočeši v prvním poločase kontrolovali hru a vytvořili si řadu dalších nadějných šancí. V té největší Heča konečky prstů vytáhl Čanturišviliho pokus zpoza vápna.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil ani po dvojitém střídání, které o poločasové pauze připravil trenér hostů Svědík. V 54. minutě Chramosta postupoval z pravé strany sám na Heču, brankáře Slovácka ale nepřekonal. Po hodině hry těsně minuli ve velkých šancích Krulich a následně i Kratochvíl.

Slovácko bylo v ofenzivě neškodné a domácí v závěrečné půlhodině náskok s přehledem uhájili. Celek z Uherského Hradiště utrpěl další porážku po středečním vypadnutí z poháru s druholigovou Duklou Praha (3:4). Jablonec vyhrál na svém stadionu v lize po čtyřech zápasech.

10. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)
Branky: 10. Chramosta, 20. Krulich. Rozhodčí: Volek - Hurych, Pochylý - Starý (video). ŽK: Chramosta, Hanuš - Doski, Cicilia, Heča, Valenta, Svědík (trenér). Diváci: 2642.
Sestavy:
Jablonec: Hanuš - Tekijaški, Martinec, Hurtado - Štěpánek, Houska (81. Hübschman), Kratochvíl, Polidar - Čanturišvili (90. Náprstek), Krulich (74. Drchal), Chramosta (74. Jovovič). Trenér: Látal.
Slovácko: Heča - Sinjavskij, Daníček, Kadlec, Kalabiška (46. Reinberk) - Havlík (67. Valenta), Trávník - Doski, Holzer (46. Cicilia), Petržela (67. Juroška) - Vecheta. Trenér: Svědík.