SESTŘIH: Vary přestály tlak Hradce a získaly cennou výhru

Třetí domácí porážku v řadě zapsali hokejisté Hradce Králové. Ti v neděli nestačili na Karlovy Vary, když v poslední dvacetiminutovce třikrát inkasovali a prohráli 2:4. Hrdinou hostů byl brankář Dominik Frodl, který pochytal 34 střel domácích.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK, a.s. vs. HC Energie Karlovy Vary 2:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Dlouho bezbrankový stav v Hradci zlomila trefa v oslabení. Karlovarský Beránek se prosadil 121 sekund před první přestávkou.

Hradec Králové - Karlovy Vary 0:1 (18. O. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 31. minutě se domácí konečně dočkali. V přesilovce se po přihrávce Blaina trefil Jasper a srovnal stav na 1:1.

Hradec Králové - Karlovy Vary 1:1 (31. Jasper)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po startu třetí třetiny poslal domácí Mountfield do vedení Pilař.

Hradec Králové - Karlovy Vary 2:1 (42. Pilař)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 48. minutě Karlovarští vyrovnávají, když Rachůnek našel Fina Kangasniemiho, jenž poslal puk do bližšího horního rohu svým prvním gólem v extralize.

Hradec Králové - Karlovy Vary 2:2 (48. Kangasniemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 54. minutě se dostaly Karlovy Vary do vedení 3:2, když Havlín využil clony před Kiviahem, jehož propálil a domácí gólman puk zaregistroval až po odrazu z branky.

Hradec Králové - Karlovy Vary 2:3 (54. Havlín)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Výhru Karlových Varů stvrdil zásahem do prázdné branky Hladonik.

Hradec Králové - Karlovy Vary 2:4 (60. Hladonik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

7. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 31. Jasper (Blain), 42. Pilař (R. Pavlík) - 18. O. Beránek, 48. Kangasniemi (T. Rachůnek, Gríger), 54. Havlín (T. Redlich), 60. Hladonik (Huttula). Rozhodčí: Cabák, Květoň - J. Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3628.
Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Jank, T. Pavelka, Kalina, Freibergs, P. Marcel, Gaspar - Jasper, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Okuliar - Šťastný, Lalancette, Zachar - M. Chalupa, Moravec, Pilař. Trenér: T. Martinec.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Dlapa, Havlín, Stříteský, Pulpán, Mikyska - O. Beránek, Černoch, Hladonik - Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek - Zetterberg, Jiskra, T. Redlich - O. Procházka, Kofroň, Koffer. Trenér: Bruk.