Slavia - Tiraspol 6:0Slavia smetla mistra Moldavska, dala šest gólů

Fotbalisté Slavie udělali se Šeriffem Tiraspol krátký proces, ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy se s moldavským mistrem vůbec nepárali a smetli ho 6:0. Díky lepšímu skóre vládnou skupině G před AS Řím, který má také šest bodů. Na půdě slavného italského klubu se sešívaní představí za tři týdny.

Christos Zafeiris ze Slavie Praha oslavuje gól na 3:0 během utkání základní skupiny Evropské ligy.

Jestli tohle měla být odplata za čtrnáct let staré trauma z předkola Ligy mistrů, byla v podání sešívaných až brutální. Už ve 4. minutě předvedla parta trenéra Jindřicha Trpišovského rychlou akci, na jejímž konci předložil Conrad Wallem míč Mojmíru Chytilovi, který ho pohotově na malém vápně uklidil do sítě.

Za tři minuty se po standardní situaci, kterou precizně rozehrál Lukáš Masopust, prosadil razantní hlavičkou Igoh Ogbu. Šeriff působil naprosto bezradně, v 39. minutě dala Slavia další gól, střelu Christose Zafeirise do vlastní brány tečoval Munashe Garananga.

O poločasové přestávce elán sešívaných nevyprchal, nešťastného soka dál cupovali. Krátce po pauze doklepl balon do odkryté brány Ivan Schranz, brzy poté ho napodobil David Douděra. V 71. minutě nastavil nohu a usměrnil míč do sítě po Holešově střele Chytil.

Eden byl v extázi. „Deset, deset,“ přáli si fanoušci na tribunách. Tolik gólů nakonec nebylo, ale Slavia vystřihla báječné představení a zapsala si historicky druhou nejvyšší výhru v evropských pohárech, tou rekordní je nářez 7:0 gibraltarskému celku St Joseph's FC. Nebylo daleko od vyrovnání tohoto výsledku. Trpišovského družina drží doma v soutěžních zápasech rok neporazitelnost, trvá už 24 zápasů.

Utkání 2. kola skupiny G fotbalové Evropské ligy:
Slavia Praha - Šeriff Tiraspol 6:0 (3:0)
Branky: 4. a 71. Chytil, 7. Ogbu, 39. vlastní Garananga, 47. Schranz, 58. Douděra. Rozhodčí: Delajod - Finjean, Jeanne - Gaillouste (video, všichni Fr.). ŽK: Tovar, Kiki, Mbekeli (všichni Tiraspol). Diváci: 17.844.
Slavia: Mandous - Masopust (78. Bořil), Ogbu, Holeš - Douděra (66. Tomič), Oscar, Zafeiris (66. Provod), Dumitrescu - Schranz (66. Van Buren), Wallem (66. Ogungbayi) - Chytil. Trenér: Trpišovský.
Tiraspol: Koval - Tovar (46. Badolo), Kiki, Garananga - Zohouri, Ademo (46. Vardar), Talal, Artunduaga (56. Apostolakis) - Mbekeli, Ricardinho (56. Ankeye) - Luvannor. Trenér: Bordin.

0 : 2 AS Řím - Leverkusen 0 : 2 dohráno
20240502T21 : 00:00+0200
AS Řím vs. Leverkusen
AS Řím
Leverkusen

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.