SESTŘIH: Dramatickou bitvu rozhodlo prodloužení, Kometa slaví

Hokejisté Brna zdolali v 9. kole extraligy Olomouc 3:2 v prodloužení. Vítězství zajistil Kometě v čase 63:20 obránce Jan Ščotka. Brňané tak vyhráli čtvrtý z pěti posledních zápasů, naopak Hanáci stále čekají na první výhru venku v tomto extraligovém ročníku a padli v pátém duelu z posledních šesti.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Olomouc 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Skóre zápasu mezi Kometou a Olomoucí mohl v 18. minutě otevřít hostující Michal Navrátil, jeho rána však rozezněla jen tyčku za Furchovými zády.

Brno - Olomouc, šanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Gólový účet tak načal až v 37. minutě Adam Zbořil, který z dorážky překonal bezmocného Konráda.

Brno - Olomouc 1:0 (37. Zbořil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hanáci ale ještě do konce druhé třetiny srovnali účty. Po jedné z mála útočných akcí Kohoutů se parádní ranou z voleje prosadil Lukáš Kucsera.

Brno - Olomouc 1:1 (39. Kucsera)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Šok pro domácí fanoušky a hokejisty pak přenesla 49. minuta, ve které se prosadil střelou přesně k tyči Michal Kunc.

Brno - Olomouc 1:2 (49. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dramatický zápas dostal novou zápletku sedm minut před koncem třetí třetiny. Daniel Gazda využil přesilovou hru pěti proti třem a srovnal.

Brno - Olomouc 2:2 (54. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas dospěl do prodloužení, z kterého uběhlo jen 68 sekund, když se po faulu na Pospíšila rozjel k trestnému střílení právě faulovaný hráč, jeho branka však po konzultaci s videem uznána nebyla.

Brno - Olomouc, neuznaný gól z trestného střílení PospíšilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí však nemuseli smutnit dlouho. V 64. minutě se po tlaku Brněnských dostal ke střele Jan Ščotka a definitivně rozhodl o vítězství Komety 4:3 po prodloužení.

Brno - Olomouc 3:2 pp (63. Ščotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

9. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Olomouc 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 37. A. Zbořil (Ďaloga), 54. Gazda (Holík, Moses), 64. Ščotka - 39. Kucsera (Anděl, Sirota), 49. Kunc (Anděl, Kucsera). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Axman, Blažek. Vyloučení: 2:5. Využití 1:0. Diváci: 6708.
Brno: D. Furch - Ščotka, Lintuniemi, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, Zahradníček - Moses, Cingeľ, K. Pospíšil - A. Zbořil, Marcinko, Kohout - Flek, Holík, Zaťovič - Jenyš, Zembol, Okál. Trenér: Modrý.
Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Škůrek, Svrček, T. Černý - Bambula, J. Knotek, Navrátil - Klimek, Macuh, Chmielewski - Orsava, P. Musil, Kusko - Kucsera, Anděl, Kunc. Trenér: J. Tomajko.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.