Žižkov - Brno 4:2Fotbalisté Brna prohráli na Žižkově a v druhé lize počtvrté za sebou nebodovali

Fotbalisté Brna prohráli ve 13. kole druhé ligy na Žižkově v přestřelce 2:4 a v soutěži počtvrté za sebou utrpěli porážku. Největší předsezonní favorit na postup ztrácí z děleného šestého místa tabulky na vedoucí Vyškov už propastných 11 bodů. V druhém dnešním utkání olomoucká rezerva porazila Vlašim 1:0.

Brněnští, kteří v minulé sezoně sestoupili z nejvyšší soutěže, se i po reprezentační přestávce dál nečekaně trápí. V Praze pod televizní věží doplatili na hrubě nepovedený vstup do utkání, s nováčkem druhé ligy prohrávali už po 29 minutách 0:3. V dalším průběhu se sice dvakrát prosadil nejlepší střelec soutěže útočník Řezníček, ale jeho góly stačily hostům pouze na zkorigování stavu.

Brněnští znovu prohloubili svou ztrátu na první místo, které jako jediné znamená přímý postup. Na třetí příčku a baráž o nejvyšší soutěž má Zbrojovka pětibodové manko. V ohrožení může být pozice brněnského trenéra Klusáčka. Žižkovští zvítězili po třech kolech a jsou v tabulce desátí.

Vedle Brna zaváhal i další tým z popředí tabulky Vlašim. Středočeši prohráli v Olomouci s tamním „béčkem“ a nevyužili šanci bodově dotáhnout třetí Táborsko. Jediný gól dal ve 40. minutě po centru hlavou Fiala. Hanáci zabrali po třech porážkách za sebou a poskočili na 13. místo.

Výsledky 13. kola druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Zbrojovka Brno 4:2 (3:0)
Branky: 9. Richter, 18. vlastní Endl, 29. Voltr, 70. Prošek - 49. a 83. Řezníček. Rozhodčí: Kvítek - Kříž, Pečenka. Bez karet. Diváci: 1238.
Olomouc B - Vlašim 1:0 (1:0)
Branka: 40. Fiala. Rozhodčí: Klíma - Pfeifer, Cichra. ŽK: Toula, Labík, Hyský (trenér, všichni Vlašim). Diváci: 166.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.