SESTŘIH: Bitvu s Třincem rozhodlo prodloužení, slaví Sparta

Hokejisté pražské Sparty porazili v 15. kole Tipsport extraligy na svém ledě úřadující šampiony z Třince 3:2 po prodloužení. Dva góly si připsal americký útočník Josh Kestner. Pražané berou třetí vítězství v řadě a zůstávají za Litvínovem a Pardubicemi na třetím místě extraligové tabulky.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Oceláři Třinec 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Výborně vstoupili hokejisté Třince do zápasu v pražské O2 Areně, když je už po 52 sekundách hry poslal do vedení po parádní přihrávce Kundrátka střelou do odkryté branky Nestrašil.

Sparta - Třinec 0:1 (1. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se mizerným startem do zápasu nenechala otrávit a ve 13. minutě bylo vyrovnáno. Z dorážky se prosadil Kestner, který poprvé překonal bezmocného Kacetla.

Sparta - Třinec 1:1 (13. Kestner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Faul třineckého Daňa na Sobotku, za kterou byl hostující útočník v 16. minutě vyloučen, vyvolal na Spartě pořádné emoce.

Sparta - Třinec, faulVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Pražané ještě do konce úvodní třetiny otočili skóre. Dvaašedesát sekund před sirénou se prosadil střelou zápěstím z mezikruží Moravčík a Sparta vedla 2:1.

Sparta - Třinec 2:1 (19. Moravčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Daňo byl vyloučen za urážku hlavního rozhodčího Jeřábka.

Sparta - Třinec, vyloučeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dramatický zápas vrcholil ve třetí třetině, kdy zápas poslal do prodloužení Nestrašil.

Sparta - Třinec 2:2 (56. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O bodu navíc pro domácí rozhodl 92 sekund po zahájení prodloužení svou druhou brankou večera Kestner.

Sparta - Třinec 3:2 pp (62. Kestner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

15. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Kestner (R. Horák, Kempný), 19. Moravčík (D. Vitouch, R. Horák), 62. Kestner (J. Lajunen, Moravčík) - 1. A. Nestrašil (Kundrátek, L. Hudáček), 57. A. Nestrašil (Daňo, L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 11.023.
Sparta: Jakub Kovář - Mikliš, Kempný, Moravčík, Krejčík, Mozík, Němeček, Irving - Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, D. Vitouch - M. Forman, O. Najman, Buchtele - Kestner, J. Lajunen, Konečný. Trenér: Gross.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Marian Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.