SESTŘIH: Třinec zničil Olomouc, Kacetl udržel první nulu

Úřadující mistr z Třince dnes na svém ledě v 18. kole extraligy porazil Olomouc jednoznačně 5:0. Jejich hokejisté tak dokázali bodovat podesáté v řadě. Brankáři Ondřeji Kacetlovi se povedlo udržet první nulu v letošní sezoně. Třinečtí tak mají aktuálně v tabulce 33 bodů a nachází se na 4. příčce.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Olomouc 5:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Třinec šel zkraje zápasu do vedení. Ve druhé minutě se puk dostal k modré čáře, kde byl připravený Adam Polášek a jeho tvrdou ránu zastavila až síť olomoucké branky.

Třinec - Olomouc 1:0 (2. Polášek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po dalších šesti minutách dokázali Třinečtí navýšit vedení. Libor Hudáček byl připraven na správném místě a doklepl odražený puk do sítě.

Třinec - Olomouc 2:0 (8. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do samostatného nájezdu se dostal třinecký Daniel Voženílek, olomoucký gólman Konrád však jeho pokus o zakončení zlikvidoval.

Třinec - Olomouc, zákrok olomouckého KonrádaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině po jednom vhazování trefil rozhodčího koncem hokejky Petr Vrána z Třince.

Třinec - Olomouc, srážka třineckého Vrány s rozhodčímVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec ve 33. minutě navýšil vedení už o tři branky. Hudáček dostal puk na slot. Byl tam sám, ale ještě si trochu couvnul a poslal kotouč k druhé tyči na úplně volného Marka Daňa, který jej zametl za bezmocného Konráda.

Třinec - Olomouc 3:0 (33. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O dvě minuty později už na rozdíl čtyř branek. Kotouč se od pravého hrazení v útočném pásmu Ocelářů dostal na střed, kde byl úplně osamocený Miloš Roman. Ten si vytáhl Konráda dopředu a pak jej objel a z úrovně brankové čáry zasunul kotouč do sítě.

Třinec - Olomouc 4:0 (35. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec ve třetí třetině navýšil skóre na 5:0. Třinečtí se dokázali dostat do situace tři na jednoho. Už se zdálo, že to Oceláři prováhali, protože Daňovu přihrávku z pravé strany napálil zleva najíždějící Nestrašil pouze do Konrádova betonu. Puk ale nakonec do branky doklouzal od dojíždějícího Libora Hudáčka.

Třinec - Olomouc 5:0 (52. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Polášek (Hrehorčák, P. Vrána), 8. L. Hudáček (Smith, Marinčin), 33. Daňo (L. Hudáček, Miloš Roman), 35. Miloš Roman (Hrehorčák, P. Vrána), 52. L. Hudáček (A. Nestrašil, Daňo). Rozhodčí: Mejzlík, Šír - Frodl, Hynek. Vyloučení: 3:1. Bez využití: Diváci: 5138.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Marian Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Olomouc: Konrád - Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, L. Mareš, Švrček, A. Rutar - P. Musil, Macuh, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kunc - Navrátil, Kusko, Plášek - Kucsera, Anděl, Klimek. Trenér: J. Tomajko.