SESTŘIH: Liberec po obratu na Kladně bere tři body

Hokejisté Liberce přestříleli v 18. kole extraligy domácí Kladno 6:3. Středočeši sice v utkání vedli 3:1, nicméně Severočeši třemi rychlými brankami zkraje poslední třetiny otočili skóre. V zápase se nejvíce ukázal liberecký útočník Jakub Rychlovský, jenž nastřílel hattrick.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. Bílí Tygři Liberec 3:6 Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Hned v 10. vteřině zápasu se dokázali do vedení dostat kladenští hokejisté. Denis Kusý dostal přihrávku zpoza branky od Klepiše a z levé strany překonal libereckého Krále.

Kladno - Liberec 1:0 (1. Kusý)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec v páté minutě srovnal skóre. Útočník Tomáš Filippi si nabruslil na pravý kruh a u bližší tyčky prostrčil puk do kladenské sítě.

Kladno - Liberec 1:1 (5. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenský Michael Frolík mohl poslat znova svůj tým do vedení. Jeho přihrávka byla nejprve zblokována bránícím hráčem a následně měl Frolík ještě šanci zakončit, ale trefil pouze beton Krále.

Kladno - Liberec, zákrok libereckého KráleVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině se podařilo Kladnu znova jít do vedení. Jakub Strnad si v oslabení najel na levý kruh a trefil se přesně do bližšího růžku. Zapisuje tak svůj první bod v této sezoně.

Kladno - Liberec 2:1 (23. Strnad)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání Kladna dnes nesleduje pouze jeden Jágr. Utkání sledují i jeho fanoušci, kteří si říkají The Travelling Jagrs.

Kladno - Liberec, Jágrové v hledištiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladnu se povedlo ve 34. minutě navýšit své vedení. Od buly dostal přihrávku Jakub Klepiš, jenž přesně propálil vše před sebou.

Kladno - Liberec 3:1 (34. Klepiš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec však dokázal snížit. Filippi vyhrál buly na Jakuba Rychlovského, který se z první trefil k protější tyčce.

Kladno - Liberec 3:2 (35. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 42. minutě Liberečtí vyrovnali. Ze skrumáže před brankou se kotouč v brance za Brízgalou. Gól je připsán Kellymu Klímovi, kotouč se však nejspíše odrazil od kladenského hráče.

Kladno - Liberec 3:3 (42. Kel. Klíma)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O dvě minuty později šel Liberec do vedení. Michal Bulíř dostal krásnou přihrávku od Rychlovského k levé tyčce branky a zasunul kotouč do odkryté klece.

Kladno - Liberec 3:4 (44. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Liberečtí rychle odskočili na rozdíl dvou gólů. Rychlovský ujel a bekhendovým blafákem zakončil za roztaženého Brízgalu.

Kladno - Liberec 3:5 (45. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Michal Bulíř byl v 55. minutě vyloučen za vražení na hrazení Slováčka do mantinelu. Obdržel trest 5 + do konce zápasu.

Kladno - Liberec, hrubý faul BulířeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rychlovský dovršil v posledních minutách hattrick, když se prosadil do prázdné branky kladenských Rytířů. Dovršil tak skóre na konečných 3:6 z pohledu domácích.

Kladno - Liberec 3:6 (58. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 3:6 (1:1, 2:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 1. Kusý (Klepiš, Tralmaks), 23. Strnad (T. Hejda), 34. Klepiš (Dotchin, Kusý) - 5. Filippi (J. Vlach), 35. Rychlovský (Filippi), 42. J. Vlach (Kelly Klíma, J. Pérez), 44. Bulíř (Rychlovský, Knot), 45. Rychlovský (J. Vlach), 58. Rychlovský (Filippi, Knot). Rozhodčí: Hribik, Kika - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 8:5, navíc Bulíř (Liberec) na 5 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 2739.
Kladno: Brízgala - Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - Kusý, Klepiš, Tralmaks - Sideroff, Pytlík, Frolík - Jarůšek, Babka, Strnad - M. Procházka, Melka, Smoleňák. Trenér: O. Vejvoda ml.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, Budík, J. Dvořák, M. Ivan, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Bulíř, A. Najman, Birner - Kelly Klíma, J. Vlach, J. Pérez - A. Dlouhý, J. Šír, D. Pekař. Trenér: Pešán.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.