SESTŘIH: Sparta v přestřelce porazila Plzeň

Hokejisté Sparty dokázali v 18. kole extraligy zvítězit po velké přestřelce na domácím ledě 5:3. Západočeši sice dokázali v zápase dvakrát vyrovnat stava, Pražané si ale po brankách Aarona Irvinga a Miroslava Formana vytvořený náskok uhlídali. Získanými třemi body tak snižují ztrátu na druhý Litvínov na rozdíl jednoho bodu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Škoda Plzeň 5:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Sparta se v 11. minutě dostala do jednobrankového vedení, když se prosadil Filip Chlapík. Ten dostal od Řepíka přihrávku na pravý kruh a zpoza plzeňského obránce usměrnil kotouč k bližší tyčce.

Sparta - Plzeň 1:0 (11. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňští dokázali 18. minutě vyrovnat stav zápasu. Zámorský od modré přihrál Jakubu Lvovi do jeho oblíbené střelecké pozice a plzeňský útočník se prosadil nad Kovářovo levé rameno.

Sparta - Plzeň 1:1 (18. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pražané ve 24. minutě šli znova do vedení. Přihrávku od Kousala dostal Miroslav Forman do slotu a podařilo se mu Pavláta prostřelit nad jeho rameno.

Sparta - Plzeň 2:1 (24. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned o minutu později Sparta vstřelila další gól, celkově na 3:1. Na hranici brankoviště se k Němečkovi odrazil puk po střele Moravčíka a ten tak mohl pouze poslat kotouč pod horní tyčku.

Sparta - Plzeň 3:1 (25. Němeček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň o dvě minuty minuty později snížila. Jan Piskáček se ocitl volný a po přihrávce Soukupa se trefil těsně nad Kovářovo rameno.

Sparta - Plzeň 3:2 (27. Piskáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned za tři minuty už bylo vyrovnáno. Kryštof Hrabík dostal puk po kombinaci se Zámorským a Lvem k levé tyčce sparťanské branky.

Sparta - Plzeň 3:3 (30. Zámorský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V dramatické přestřelce se potřetí v zápase dostala do vedení Sparta. Přesilovku využil Aaron Irving, jenž z první trefil Palátovu branku po přihrávce od Horáka zpoza branky.

Sparta - Plzeň 4:3 (35. Irving)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 59. minutě Pražané udeřili znova. Forman se dostal ke kotouči po nepovedené rozehrávce soupeře a do prázdné branky umístil na konečných 5:3.

Sparta - Plzeň 5:3 (59. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Chlapík (Řepík, Kempný), 24. M. Forman (P. Kousal, Mozík), 25. Němeček (Moravčík, Sobotka), 35. Irving (R. Horák, P. Kousal), 59. M. Forman - 18. Lev (Zámorský, Söderlund), 27. Piskáček (M. Soukup, Rekonen), 30. K. Hrabík (Zámorský, Schleiss). Rozhodčí: Veselý, Ondráček - Lhotský, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 10.548.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Moravčík, Mikliš, Kempný, Irving, Němeček, Krejčík - P. Kousal, R. Horák, M. Forman - Řepík, Sobotka, Chlapík - Kestner, J. Lajunen, Buchtele - Konečný, O. Najman, Mužík. Trenér: Gross.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, A. Jiříček, Kvasnička, Piskáček, Michal Houdek - Holešinský, Lev, Söderlund - Rekonen, M. Indrák, Schleiss - Matýs, Jansa, K. Hrabík - P. Straka, od 21. navíc M. Soukup. Trenér: Kořínek