Ostrava - Sparta 0:1Drtivý tlak Baníku nepomohl. Panák vystřelil Spartě tři body

48. Panák 0 : 1

Fotbalisté pražské Sparty v 15. kole první ligy zvítězili ve šlágru v Ostravě 1:0. Stačila jim k tomu jediná střela mezi tyče, kterou ve 48. minutě vyslal hlavou po rohu Filip Panák. Letenský obhájce titulu v nejvyšší soutěži podruhé za sebou vyhrál, popáté z posledních šesti kol naplno bodoval a pojistil si vedení v tabulce. Baník před vyprodaným stadionem utrpěl druhou domácí ligovou porážku po sobě a je šestý.

Zleva Karel Pojezný z Ostravy a David Pavelka ze Sparty.

Ostrava před 15 tisíci diváků měla mnohem lepší vstup do zápasu a držela Pražany pod stálým tlakem na své útočné polovině. Po několika náznacích šancí přišla v 19. minutě první vyložená, kterou ale Rigovi po narážečce uvnitř šestnáctky zlikvidoval gólman Vindahl.

Sparta se proti aktivně hrajícímu soupeři vůbec neprosazovala. Po ojedinělé akci sice sudí Petřík nejprve proti Baníku nařídil penaltu za faul na Zeleného, posléze ji ale po konzultaci s videorozhodčím odvolal kvůli předcházejícímu ofsajdu. Jinak hosté v první polovině nepředvedli takřka nic nebezpečného a spíše se jím probránili k bezgólové remíze.

Skrumáž před brankou Sparty.

S úvodem druhého poločasu Pražané odhodili pasivitu a hned ve 47. minutě se Pavelkova rána z šestnáctky mihla těsně kolem tyče. Hosté pokračovali v tlaku. Ve 48. minutě si Panák našel na malém vápně centr z rohového kopu a hlavičkou, která byla prvním střeleckým pokusem Sparty mezi tyče v utkání, otevřel skóre. Letenský zadák v lize skóroval poprvé od předloňského září.

Web Sport.cz nabídl ze zápasu 15. kola Fortuna ligy Baník-Sparta živý audio přenos

Dvouhodinovým programem provedli reportér Filip Lejček a v roli glosujícího redaktora Jiří Lizec. Z dalších zápasů nabídli své postřehy fotbaloví redaktoři Robert Neumann, Martin Mls, Čestmír Folk, Petr Marek a Michal Nussbauer. Z příštího ligového kola přineseme audio přenos z utkání Hradec Králové-Plzeň.

Domácí se pak ve své útočné snaze zapomněli vepředu, Pavelka měl v 54. minutě po brejku další stoprocentní příležitost, ale sám před Letáčkem vystřelil vedle brány. Slezané pak obnovili své územní obléhání sparťanského vápna.

V závěru domácí stupňovali tlak i frekvenci centrů do vápna a v 89. minutě i soupeři pořádně zatopila. Rigo však stál při odraženém míči zády k bráně a nestačil svou dorážku usměrnit mezi tyče.

Letenští už cenné tři body udrželi a zlepšili si náladu po čtvrteční porážce 1:2 v Evropské ligy v Glasgow s Rangers. Sparťané v nejvyšší soutěži s Ostravou počtrnácté za sebou bodovali.

15. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava - Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka: 48. Panák. Rozhodčí: Petřík - Paták, Vlček - Černý (video). ŽK: Ewerton, Kubala, Lischka, Ndefe - Kuchta, Vindahl, Priske (trenér). Diváci: 15.081 (vyprodáno).
Ostrava: Letáček - Ndefe, Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta, Kubala (80. Almási), Boula, Rigo (90.+8 Frydrych), Ewerton (86. Šín) - Tanko (80. Klíma). Trenér: Hapal.
Sparta: Vindahl - Vitík, Paták, Sörensen - Preciado (81. Wiesner), Pavelka, Laci (70. Sadílek), Zelený - Birmančevič, Haraslín (63. Karabec) - Kuchta. Trenér: Priske.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.