Obě pražská S uspěla venku, Slovácko šokovalo Plzeň

Obrovské překvapení nabídl duel 15. kola fotbalové Fortuna ligy v Plzni. Domácí Viktoria nad Slováckem rychle vedla, ale hosté skóre otočili a ve Štruncových sadech zvítězili drtivě 4:1. Sparta i přes velkou převahu domácího Baníku zvítězila v Ostravě. O vítězství Letenských 1:0 rozhodl Filip Panák. Slavia zvládla utkání v Olomouci bez větších komplikací a po výhře 3:1 ztrácí dva body na vedoucí Spartu.

Fotbalisté Slavie slaví vedoucí branku v Olomouci.

Plzeň do utkání vstoupila povzbuzena suverénním postupem do play off Konferenční ligy a již od 17. minuty po trefě Chorého vedla. Jenže ještě do přestávky hosté srovnali a ve druhém dějství dokonali obrat. Rozhodující byly údery Havlíka s Juroškou v rozmezí tří minut. Konečnou podobu skóre dala druhá branka Havlíka ze 72. minuty. Slovácko tak bodovalo potřetí v řadě, Viktoria naopak zklamala domácí fanoušky podruhé za sebou.

Baník měl v utkání proti Spartě výraznou převahu, jenže ta mu nebyla nic platná. Sparta přežila 21 střeleckých pokusů a 16 rohů domácích a z ojedinělé příležitosti udeřila. O třech bodech pro Letenské rozhodl Panák. Sparta tak po polovině základní části drží dvobodový náskok na Slavii. Baník je šestý.

Slavia měla na Hané skvělý nástup a po čtyřech minutách zásluhou trefy Nora Wallema vedla. Sigma se ovšem rychle oklepala a obránce Pokorný srovnal. Klíčovým se ukázal druhý gól sešívaných těsně před přestávkou. Stejně jako ve 13. kole byl autorem vítězné branky slovenský bek Tomič. Konečnou podobu výsledky dal v 56. minutě Jurečka.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.