SESTŘIH: Sparta uspěla v přestřelce a veze z Liberce cennou výhru

Hokejisté Sparty zvládli divokou přestřelku v Liberci a ve 22. kole extraligy zvítězili na severu Čech 5:4. Pražané v utkání dvakrát prohrávali, ale dokázali duel otočit. Vítěznou trefu zaznamenal kapitán Michal Řepík. Sparta bodovala pošesté v řadě a dýchá na záda vedoucím Pardubicím.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Sparta Praha 4:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Sparta přijela na sever Čech v roli mírného favorita, ale Bílí Tygři se rychle oklepali z úvodního náporu Pražanů a z brejku skórovali. V 5. minutě poslal Liberec do vedení Ivan.

Liberec - Sparta 1:0 (5. Ivan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V hledišti liberecké Home Credit Arény nechyběla ani návštěva z realizačního týmu reprezentace. Na sever Čech si našel cestu hlavní kouč reprezentace Radim Rulík společně s asistentem Jiřím Kalousem a trenérem brankářů Ondřejem Pavelcem.

Liberec - Sparta, na utkání dorazili reprezentační trenéři (zleva Pavelec, Rulík, Kalous)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se však rychle oklepala a nejprve využil ve 14. minutě Kestner přesilovku.

Liberec - Sparta 1:1 (14. Kestner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o pouhých 11 sekund později poslal Pražany dokonce do vedení svým čtvrtým zásahem v sezoně obránce Kempný.

Liberec - Sparta 1:2 (14. Kempný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

To však nebylo v úvodní dvacetiminutovce zdaleka vše. V 18. minutě využili přesilovku i domácí a po trefě Flynna bylo vyrovnáno.

Liberec - Sparta 2:2 (18. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí fanoušci se ještě radovali z branky Bílých Tygrů a skóre už se opět měnilo. Vyrovnaný stav již po 34 sekundách překlopil zpět na stranu Sparty obránce Mikliš.

Liberec - Sparta 2:3 (18. Mikliš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bílí Tygři ovšem nesložili zbraně a nejproduktivnější hráč extraligy Filippi ve 29. minutě vyrovnal.

Liberec - Sparta 3:3 (29. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 33. minutě bylo pro Pražany ještě hůř. Kořenáře dnes již podruhé propálil domácí Flynn a vrátil Liberci vedení.

Liberec - Sparta 4:3 (32. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do kabin se však šlo za vyrovnaného stavu. V oslabení srovnal sparťan Mužík.

Liberec - Sparta 4:4 (38. Mužík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 45. minutě bylo pro Bílé Tygry ještě hůř. O pátou trefu Pražanů se postaral kapitán Řepík a vrátil Spartě hubený náskok.

Liberec - Sparta 4:5 (48. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

22. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. M. Ivan (Flynn), 18. Flynn (Birner), 29. Filippi (A. Najman, Melancon), 33. Flynn (Hawryluk, A. Najman) - 14. Kestner (P. Kousal, R. Horák), 14. Kempný, 18. Mikliš (Kestner, J. Lajunen), 38. Mužík, 48. Řepík (Irving, Moravčík). Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6816.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, J. Dvořák, Budík, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Pekař, Birner - J. Pérez, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Sparta: Kořenář - Mozík, Moravčík, Mikliš, Kempný, Irving, Němeček, Krejčík - Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, Konečný - Kestner, J. Lajunen, Buchtele - M. Vitouch, O. Najman, Mužík. Trenér: Gross.