Hlavní obsah

Velká ztráta pro defenzívu Patriots! Wilfork bude mimo hru do konce sezóny

nfl.cz
1. 10. 2013 14:20

New England Patriots se budou muset pro zbytek sezóny obejít bez základního stavebního kamene defenzivní lajny. Nose Tackle Vince Wilfork si v první čtvrtině nedělního zápasu, ve kterém Pats zvítězili nad Falcons, přetrhl Achillovu šlachu a letošní sezóna pro něj s velkou pravděpodobností předčasně skončila.

Foto: gettyimages.com

Vince WilforkFoto: gettyimages.com

Článek

„Jsme za Vince velmi zklamaní," prohlásil hlavní trenér Bill Belichick. "Tvrdě dřel, aby se připravil na tuhle sezónu. Je to opravdový profesionál a skvělý lídr jak na hřišti, tak mimo něj. Je skvělým příkladem jak pro mladé, tak zkušené hráče. Je velmi oddán týmu a touze po vítězství."

Podle statistik ESPN povolili Patriots v posledních pěti sezónách s Wilforkem na hřišti v průměru 4.1 běhových yardů na jeden běhový pokus, což je řadí na solidní 9. místo v NFL. Když nebyl Wilfork na hřišti, povolili v průměru 5 yardů na jeden běhový pokus, což je řadí na poslední místo v NFL.

„Je jasné, že hráči jako je Vince Wilfork nestojí na každém rohu a nečekají na to, až podepíší smlouvu s Patriots nebo jiným týmem. On je vyjmečný hráč. Jeden z nejlepších na své pozici," prohlásil Belichick. Není žádný způsob, jakým se dá jedním hráčem nahradit. To je zcela nereálné. Ale budeme dělat vše, co je v našich silách, abychom si poradili v neděli se Cincinnati."

Patriots si vybrali Wilforka do svého týmu v prvním kole draftu 2004. Za svou kariéru byl pětkrát vybrán do Pro Bowlu a All-Pro týmu.

Reklama

Sdílejte článek