Hlavní obsah

Bývalý Gatlinův agent dostal dvouletý distanc za doping

20. 4. 2020 21:30

Bývalý agent amerického sprintera Justina Gatlina dostal dvouletý zákaz činnosti za to, že slíbil reportérům vydávajícím se za filmaře sehnat dopingové látky. Olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa v běhu na 100 metrů po provalení případu na konci roku 2017 agenta Roberta Wagnera stejně jako trenéra Dennise Mitchella, jenž byl do kauzy také zapleten, propustil.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Bývalý agent amerického sprintera Justina Gatlina (na snímku) dostal dvouletý zákaz činnosti za to, že slíbil reportérům vydávajícím se za filmaře sehnat dopingové látky.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Wagnera nachytali reportéři britského listu Daily Telegraph. Těm v tréninkovém kempu na Floridě slíbil, že za 250 000 dolarů (6,3 milionu korun) sežene testosteron a růstový hormon pro herce, jenž se údajně připravuje na film.

Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) ve svém dnešním zdůvodnění trestu označila Wagnerovo chování za "mimořádně neprofesionální". "Výroky pana Wagnera k novinářům v přestrojení se týkaly extrémně vážných záležitostí, které představují jedno z největších nebezpečí pro bezúhonnost sportu," uvedla AIU.

Na druhou stranu AIU ocenila, že Wagner s ní a Americkou antidopingovou agenturou při vyšetřování spolupracoval. Wagner byl dočasně suspendován od dubna 2018 a dvouletý distanc už mu tedy vypršel.

Wagnerův případ vrhnul další stín na Gatlina, jenž si během kariéry odpykal za doping už dva tresty. Pětinásobný olympijský medailista a čtyřnásobný mistr světa kategoricky popřel, že by Wagnerově aktivitě na poli zakázaných látek cokoli věděl.

Reklama