Dubajský maratón vyhrál Mekonnen v nejrychlejším juniorském čase

Dubaj

Osmnáctiletý etiopský běžec Tsegaye Mekonnen vyhrál jako třetí debutant v řadě maratón v Dubaji. Výkonem 2:04:32 navíc ustanovil historicky nejlepší světový čas v juniorské kategorii.

Etiopský běžec Asefa Mekonnen vyhrál maratón v Dubaji.

Mekonnen překonal čas krajana Berhanua Shiferawa, který loni v devatenácti letech skončil v Dubaji druhý za 2:04:48. Mezinárodní federace IAAF světové rekordy v maratónu mezi juniory oficiálně neeviduje.

Mekonnen se zároveň postaral o třetí nejrychlejší debut v maratónu všech dob. Také v minulých dvou ročnících si v Dubaji vedli nejlépe běžci, kteří na trati dlouhé 42,195 km závodili poprvé. Loni vyhrál Lelisa Desisa a rok předtím další Etiopan Ayele Abshero v traťovém rekordu 2:04:23.

Za vítězství Mekonnen inkasoval prémii 200 tisíc dolarů, mezi ženami si stejný bonus zasloužila jeho krajanka Mula Sebokaová, jež vyhrála za 2:25:01.

Lukrativní závod na rovné trati zcela ovládli Etiopané, kteří obsadili kompletní stupně vítězů v obou kategoriích.