Hlavní obsah

IAAF chystá rozšíření Zlaté ligy na dvanáct mítinků

23. 11. 2008 10:15

Atletická federace IAAF se chystá od roku 2010 rozšířit seriál lukrativních mítinků Zlaté ligy ze současných šesti na dvanáct. O záměru, na kterém se svazová rada dohodla na jednání v Monte Carlu v předvečer vyhlášení Atletů roku, se definitivně rozhodne na březnovém zasedání IAAF v Berlíně, dějišti srpnového mistrovství světa.

Článek

Předpokladem k transformaci soutěže je podle mluvčího IAAF Nicka Daviese podpora tří velkých investorů, pak už by nemělo nic bránit tomu, aby seriál tvořilo osm evropských a čtyři mimoevropské mítinky.

V březnu se bude rozhodovat také o tom, zda halové mistrovství světa nebude zkráceno o jeden den na dva.

K již neměnným rozhodnutím IAAF patří to, že v roce 2010 bude mít Světový pohár ve Splitu pouze jediného celkového vítěze a ne jako dosud po jednom v kategorii mužů a žen. Soutěže se nově budou účastnit pouze čtyři výběry jednotlivých kontinentů - Evropa, Amerika, Afrika a společný tým Asie a Austrálie. Dosud startovali odděleně zástupci všech pěti světadílů a proti nim postavily své týmy USA coby atletická velmoc, dvě nejsilnější reprezentace z Evropského poháru družstev v každé kategorii a pořadatelská země.

Rabat dějištěm Světového atletického finále v roce 2010

Za dějiště Světového atletického finále v roce 2010 byla vybrána marocká metropole Rabat. V příštím roce souboje nejúspěšnějších atletů v seriálu Grand Prix uskuteční v Soluni.

Mistrovství světa v půlmaratonu v roce 2010 přidělila IAAF čínskému městu Nan-ning, o rok později se uskuteční ve francouzském Lille juniorský světový šampionát.

Reklama

Sdílejte článek