Jeruzalém po pumovém útoku hostil maratón, vítěz zabloudil

JERUZALÉM

Dva dny po pumovém útoku, který zabil jednu ženu a zranil 30 lidí, se v ulicích Jeruzaléma podle plánu uskutečnil první ročník městského maratónu za účasti 10.000 běžců. Vítězem závodu se stal Keňan Raymond Kipkoech, i když cílem jako první proběhl jeho krajan Robert Cheruiyot. Závěr maratónu totiž provázely zmatky.

Běžci na trati jeruzalémského maratónu.

Cheruiyot doběhl první v čase 2:27:48. Vítězem však byl vyhlášen Kipkoech, který jako člen vedoucí tříčlenné skupiny těsně před koncem špatně odbočil a proběhl cílem doprovodného půlmaratonu. Přesto mu pořadatelé přisoudili první místo a výkon 2:26:44. Mezi ženami zvítězila Oda Workneshová z Etiopie za 2:50:05.

Na závodníky, kteří startovali před izraelským parlamentem Knesetem, dohlíželo 2000 policistů a vojáků. "Dneska vyhrálo celé město," uvedl starosta Nir Barkat. "Pokud se teror snaží narušit naše životy, nejlepší řešení je, vrátit se co nejrychleji k normálnímu rytmu. Soutěže v našem městě se rušit nebudou, Jeruzalém nepřestane běhat," dodal.