Článek
Do západočeské metropole se šampionát vrací potřetí za posledních jedenáct let, opět ale v nových kulisách s unikátní zaoblenou tribunou, kterou lze využít k tréninku běhu do prudkého kopce. Délka klenutého úseku je 177 metrů.
„Kdo znal rovnou plochu, která tu byla, nevěří vlastním očím. Město už celkem investovalo 300 milionů bez DPH a ta tribuna je evropský unikát, myslím, že ani v Americe nic podobného neexistuje,“ hlásí předseda pořádající Škody Plzeň Miloslav Plašil. V poslední etapě by na stadionu mělo vzniknout ubytování pro sportovce.
„Zatím jsem novinku nevyužila, až v přípravě budeme asi kopec vybíhat odrazy a určitě využijeme i schody na tribuně. Už se těším na tu dřinu,“ usmála se Linda Suchá, která na posledním šampionátu v Plzni před šesti lety získala zlatý double v dálce i trojskoku.

Tréninkový svah na střeše nové tribuny v Plzni.
O něj se chce pokusit i letos, v trojskoku zároveň zaútočit na limit pro Birmingham, v dálce bude lákadlem její souboj s oddílovou kolegyní a čerstvou dorosteneckou mistryní Evropy Kristýnou Záhořovou.
Představit by se měla kompletní domácí špička kromě těhotné tyčkařky Amálie Švábíkové či dorostenecké překážkářské senzace Lindy Botkové, která už se chystá na juniorské mistrovství světa v Eugene, zdravotní problémy nepustí na letošní vrcholy čtvrtkařskou kometu halové sezony Tomáše Horáka.
Přihlášeni jsou i oštěpařský mistr Evropy Jakub Vadlejch či koulařský rekordman Tomáš Staněk, kteří se během sezony dávali zdravotně dohromady.
Letos nejzářivější hvězda české atletiky Lurdes Gloria Manuel si otestuje formu na dvoustovce, tahákem bude vystoupení dalšího domácího atleta Jana Štefely ve výšce, nad překážkami svedou souboj Jonáš Kolomazník se Štěpánem Štefkem. „Jsme kamarádi, ale nic si nedarujeme, věřím, že do Birminghamu odcestujeme oba,“ hlásí Kolomazník.
Podle šéftrenéra Pavla Sluky by se do Birminghamu mohlo nominovat kolem padesáti atletů včetně členů štafet. Ty sprinterské se pokusí splnit limit českého svazu o víkendu.
Vstupenky v cenách od 100 do 250 korun jsou k dispozici v předprodeji, zbylé budou k sehnání přímo na stadionu.









