Mílař Sasínek doběhl třetí na mítinku v Hengelu

Filip Sasínek doběhl třetí na patnáctistovce na Zlatém mítinku světového atletického okruhu v Hengelu. Časem 3:36,40 zaostal v Nizozemsku za svým letošním maximem o 18 setin, nestačil pouze na Keňana Kumariho Takiho a Poláka Michala Rozmyse. Patrik Šorm byl na hladké čtvrtce pátý.

Filip Sasínek na archivním snímku ze Zlaté tretry.

Čtvrtku na Hrách Fanny Blankersové-Koenové vyhrál v čase 45,28 Američan Vernon Norwood, Šorm za ním zaostal o více než sekundu.Suverénním vítězstvím na 400 m překážek potěšila domácí příznivce vycházející běžecká hvězda Femke Bolová. Stovku ovládl Jamajčan Yohan Blake za 10,11.

Hvězdný švédský tyčkař Armand Duplantis se spokojil s výkonem 601 cm. Z oštěpařů překonal devadesátimetrovou hranici pouze Anderson Peters z Grenady, který hodem 90,75 vytvořil jediný letošní rekord mítinku.