Hlavní obsah

Mítinky Diamantové ligy v Eugene a Paříži byly odloženy, v Oslu bude exhibice

23. 4. 2020 14:41

Kvůli pandemii koronaviru byly na dosud neurčené pozdější datum odloženy mítinky atletické Diamantové ligy v americkém Eugene (7. června) a Paříži (13. června). Další mítink prestižního seriálu v Oslu se bude konat v původním termínu 11. června, ale v exhibičním formátu za dodržení norských opatření proti šíření nemoci covid-19.

Foto: Profimedia.cz

Armand Duplantis v akci (ilustrační foto)Foto: Profimedia.cz

Článek

Organizátoři tradičních Bislett Games překřtili svou akci na Impossible Games a chtějí navzdory pravidlům o omezení sociálního kontaktu nabídnout pestrý hodinu trvající program. V něm by se například měl hvězdný domácí běžec Karsten Warholm pokusit o překonání rekordu na neobvyklé trati 300 m překážek.

Mělo by také dojít na duel na dálku mezi světovým rekordmanem v tyčce Armandem Duplantisem a jeho předchůdcem Renaudem Lavilleniem, jenž bude skákat ve vlastním sektoru na zahradě svého domu. Detaily programu budou teprve oznámeny.

"Tohle je opravdu pozitivní zpráva pro atlety a fanoušky. Je to i v této rané fázi příslib dalšího skvělého atletického večera na stadionu Bislett," uvedl prezident Světové atletiky Sebastian Coe.

Diamantová liga měla začít 17. dubna v Dauhá a před dnešním oznámením už muselo být přesunuto úvodních šest mítinků patnáctidílné série. V současnosti je prvním řádným mítinkem v kalendáři Diamantové ligy Londýn 4. července.

Pro jarní mítinky vznikl termínový prostor v druhé polovině roku po přesunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.