Rekordman Tebogo na juniorském MS doběhl na dvoustovce druhý

Botswanský sprinter Letsile Tebogo na juniorském mistrovství světa v Cali nepřidal k titulu ze stovky zlato z dvojnásobné trati. Ve čtvrtečním finále ho nečekaně předčil Blessing Akawasi Afrifah z Izraele. Oba finišovali ve shodném čase 19,96 sekundy, Afrifah byl podle cílové fotografie rychlejší o šest tisícin.

Botswanský sprinter Letsile Tebogo na další triumf nedosáhl

Devatenáctiletý Tebogo na stovce zvítězil časem 9,91, i s vypuštěným závěrem zlepšil světový rekord. Zato o rok mladší Afrifah přijel do Kolumbie s osobním rekordem 20,55, který v úvodních kolech dvoustovky postupně vylepšil na 20,17.

Oba se po finále zařadili na třetí místo historických juniorských tabulek. Rychleji běželi jen fenomenální Jamajčan Usain Bolt před osmnácti lety (19,93) a letos v dubnu Američan Erriyon Knighton (19,49).

Vítězný Afrifah si přitom v cíli nejprve myslel, že má stříbro. "Řekl jsem si, dobrá, jsem druhý, ale jsem druhý za Tebogem, to je přece super! Až pak jsem zjistil, že jsem vyhrál, to je neuvěřitelné," citoval ho web Světové atletiky. A příliš zklamaně nevypadal ani favorit Tebogo. "To byl nejlepší závod, jaký jsem kdy běžel," prohlásil.