Hlavní obsah

Za týrání olympijského vítěze Ingebrigtsena hrozí jeho otci dva a půl roku vězení

Aktualizováno

Státní zastupitelství požaduje pro otce dvojnásobného olympijského šampiona v atletice Jakoba Ingebrigtsena trest odnětí svobody na dva a půl roku. Informovala o tom norská média. Gjert Ingebrigtsen čelí obvinění z psychického a fyzického týrání syna Jakoba a dcery Ingrid. Vinu u soudu v Sandnesu odmítl.

Foto: Phil Noble, Reuters

Jakob Ingebrigtsen na olympiádě v Paříži

Článek

Jakob Ingebrigtsen vypovídal před soudem v březnu krátce po zisku double na tratích 1500 a 3000 metrů na halovém mistrovství světa v Nan-ťingu. Vylíčil několik případů fyzického násilí, facky a kopance do břicha. Některé se podle něj staly v době, kdy mu ještě nebylo osm let. Dětství popsal jako plné strachu a manipulace.

Devětapadesátiletý Gjert opakovaně popřel, že by se na svých potomcích dopouštěl násilí. V případě usvědčení mu hrozí až šest let vězení.

Státní zástupkyně Ellen Gimreová řekla televizní stanici NRK, že v podobných případech je „jasným výchozím bodem nepodmíněné odnětí svobody“. Podmínka podle ní nepřipadá v úvahu.

Související témata: