Detroit - Atlanta 113:118Atlanta v NBA porazila Detroit a vede divizi, Krejčí nenastoupil

Basketbalisté Atlanty porazili v NBA Detroit na jeho palubovce 118:113. Ve čtvrtém utkání sezony si připsali třetí vítězství a vedou Jihovýchodní divizi. Vít Krejčí po epizodním vystoupení v minulém zápase proti Charlotte tentokrát do hry nezasáhl.

Basketbalista Detroitu Pistons Cade Cunningham (vlevo) a hráč Atlanty Hawks Clint Capela.

"Brzy jsme přišli na to, jak je zastavovat v defenzivě a jak se prosazovat v útoku. O to jediné nám šlo," řekl Trae Young, který byl hlavní hvězdou utkání s 35 body. Young trefil jedinou ze sedmi trojek, na čáře trestného hodu však minul pouze jednu střelu ze 17.

Youngovi sekundoval John Collins s 19 body a 11 doskoky. De'Andre Hunter přidal 17 bodů a Dejounte Murray 10 bodů, osm doskoků i asistencí. Detroitu nestačil ani skvělý výkon Bojana Bogdanoviče, jenž nastřílel 33 bodů, z toho šest trojek z 12 pokusů. Ve střelbě za tři body je nejlepší v lize s 21 zdařilými pokusy (a s úspěšností 51 procent).

Hvězdou středečních zápasů se stal Janis Adetokunbo, jenž při výhře Milwaukee 110:99 nad Brooklynem nasbíral 43 bodů, 14 doskočených míčů a pět asistencí. Bucks sice druhou čtvrtinu prohráli 18:35, ve druhém poločase se ale dokázali vrátit do hry i díky vyloučení trenéra soupeře.

Legendárního rozehrávače a nyní kouče Stevea Nashe rozhodčí poslali do šaten poté, co se rozčiloval, že Adetokunbovi měl být zapískán útočný faul. "Postavil jsem se za svého hráče. Rozhodnutí sudího nebylo fér, tak jsem byl naštvaný," řekl Nash, jenž byl vyloučen podruhé během působení u Nets, které vede od roku 2020.

Protože incident se udál ve třetí části, Nash už neviděl naživo, jak Adetokunbo nasbíral jen za druhou půli 34 bodů. S průměrem 36 bodů na utkání je řecká hvězda nejlepším střelcem soutěže. Dalším tahounem Bucks byl Bobby Portis s 20 body a 11 doskoky, Jrue Holiday měl 15 bodů.

Milwaukee si drží stoprocentní bilanci 3-0, oproti tomu Brooklyn uspěl v jediném ze čtyř zápasů. K výhře Nets nepomohli ani Kevin Durant, jenž zaznamenal 33 bodů, a Kyrie Irving, autor 27 bodů. Ben Simmons zůstal za 34 minut na čtyřech bodech.

Bez vítězství zůstávají Los Angeles Lakers, kteří podlehli v Denveru 99:110 a utrpěli čtvrtou porážku. Hosté nemohli zastavit Nikolu Jokiče, který nasbíral 31 bodů, 13 doskoků a devět asistencí a těsně mu unikl třetí triple double v sezoně.

Lakers hráli bez Russella Westbrooka, jenž léčí bolavý sval. Anthony Davis nasbíral 22 bodů a 14 doskoků, LeBron James přidal 19 bodů a devět asistencí, ale také ztratil osm míčů. James odstartoval sezonu bilancí 0-4 teprve podruhé v kariéře, poprvé tuto situaci zažil v nováčkovské sezoně.

Třetí triumf z pěti utkání má na kontě Minnesota, která zdolala San Antonio 134:122. Anthony Edwards si připsal 34 bodů a devět asistencí, Spurs nestačilo 27 bodů Keldona Johnsona. Portland podlehl Miami 98:119, navíc ve třetí části přišel o Damiana Lillarda, který si poranil lýtko.