Barcelona v Evropské lize basketbalistů podlehla Realu Madrid

Basketbalisté Barcelony neudrželi v 21. kole Evropské ligy nadějné vedení v hale Realu Madrid a v tradičním derby soupeři podlehli 86:91 po prodloužení. Tomáš Satoranský i Jan Veselý nastříleli po 12 bodech, v katalánském týmu byl lepší jen autor 17 bodů Nikola Mirotič. Satoranský dosáhl na dvouciferný počet bodů ve třetím zápase za sebou.

Tomáš Satoranský v zápase proti Realu Madrid. Archivní foto

Hosté v úvodu utkání vedli 18:6 a náskok si udržovali po většinu zápasu, ale v závěrečné čtvrtině o něj přišli. Těžkou střelu v poslední sekundě Satoranský neproměnil a v prodloužení už kraloval Real. Nejlepším střelcem utkání byl s 23 body Argentinec Gabriel Deck, Sergio Llull přispěl k výhře domácího celku 19 body.

Satoranský trefil tři trojky, přidal sedm asistencí a čtyři doskoky. Veselý, který se vrátil po nemoci, proměnil všech šest střel z pole.

Barcelona předchozí dva zápasy s Realem vyhrála - v říjnu v úvodu Evropské ligy doma o dva body, po Novém roce ve španělské lize uspěla i v soupeřově hale. Před dnešním derby měli oba soupeři v popředí tabulky Evropské ligy bilanci 13-7.

Evropská liga basketbalistů - 21. kolo:
Real Madrid - FC Barcelona 91:86 po prodl. (za hosty Satoranský 12 bodů, 4 doskoky, 7 asistencí, Veselý 12 bodů, 1 doskok)
Alba Berlín - Valencie 88:94
Monako - Milán 101:88
Panathinaikos Atény - Žalgiris Kaunas 89:65
Villeurbanne - Fenerbahce Istanbul 91:77