Basketbalisté Barcelony překvapivě podlehli dosud poslednímu Berlínu

Basketbalisté Barcelony překvapivě prohráli v 15. kole Evropské ligy 70:74 na hřišti dosud poslední Alby Berlín a po páté porážce v ročníku přišli o druhé místo v tabulce. Jan Veselý vstřelil v dresu španělského týmu osm bodů, Tomáš Satoranský si připsal k pěti bodům 10 doskoků a byl v tomto ohledu nejlepším hráčem zápasu.

Tomáš Satoranský (vpravo) v utkání Evropské ligy.

Barcelona v německé metropoli vyhrála o tři body první čtvrtinu a vedení držela ještě o poločase, rozhodující ztrátu však nabrala v třetí části, kterou prohrála o sedm bodů. Katalánský velkoklub prožívá neúspěšné období, prohrál třetí ze čtyř zápasů v Evropské lize a čtvrtý z pěti ve všech soutěžích. Alba Berlín po třetí výhře v ročníku odsunula na poslední místo Lyon.

Eurolize suverénně vládne Real Madrid s bilancí 14-1, kterou podpořil dnešní výhrou 72:58 na hřišti Crvené zvezdy Bělehrad. Druhá je s 11 výhrami Boloňa.

Evropská liga basketbalistů - 15. kolo:
Alba Berlín - FC Barcelona 74:70 (za hosty VESELÝ 8 bodů, 2 doskoky a 4 asistence, SATORANSKÝ 5 bodů, 10 doskoků a 4 asistence)
Crvena zvezda Bělehrad - Real Madrid 58:72
Maccabi Tel Aviv - Baskonia 89:81
Boloňa - Olympiakos Pireus 69:67
Valencie - Partizan Bělehrad 67:72.
1.Real Madrid151411319:111693,3
2.Boloňa151141253:121273,3
3.FC Barcelona151051246:117366,7
4.Partizan Bělehrad15961298:126360,0