Basketbalisté Děčína porazili Pardubice, hosty zradily šestky

Děčín

Basketbalisté Děčína vyhráli v předehrávce 17. kola NBL duel sousedů v tabulce nad Pardubicemi 89:81 po prodloužení a upevnili si před Východočechy sedmou pozici. Hostům v konečném účtování vyrovnaného utkání velmi chyběly body ze šestek, protože v zápase neproměnili celkem 15 z 26 trestných hodů, z toho deset v základní hrací době. Prohráli počtvrté za sebou.

Ilustrační foto.

Severočeši v prvním poločase vedli až o 15 bodů, ale Beksa se vrátila do hry. Ve čtvrté čtvrtině se i ujala vedení, ale 38 sekund před koncem Michal Svoboda místo dalšího obratu proměnil jen jednu šestku a pouze vyrovnal. Další koš už nepadl, a ačkoliv nastavenou pětiminutovku otevřel košem pardubický kapitán a s 21 body nejlepší střelec týmu Kamil Švrdlík, zbytek zápasu patřil domácím Severočechům.

"Měli jsme dva nebo tři pokusy vyhrát v základní hrací době. Samozřejmě s trestnými hody jako dnes je to o to těžší, ale patří to ke hře. Musíte využít výhody, které máte nabídnuté, což jsme nezvládli," konstatoval pardubický kouč Kenneth Scalabroni.

Děčín posledních sedm bodů přidal právě ze šestek. O pozici nejlepších střelců se s 22 body podělili Ondřej Šiška, který přidal 9 asistencí, a náhradník Filip Kroutil.

"Začali jsme výborně a dali jsme Pardubicím za první čtvrtinu 29 bodů. Pak ale přišlo to, že náš útok není tak produktivní a nebudeme soupeře přehrávat každou čtvrtinu. K tomu nám trošku začala haprovat obrana. Ale neskutečnou bojovností a chutí zápas zvládnout jsme vyhráli v prodloužení," řekl trenér Děčína Tomáš Grepl.