LA Clippers - Brooklyn Nets 125 - 114Basketbalisté Los Angeles Clippers po velkém obratu porazili v NBA Brooklyn

Basketbalisté Los Angeles Clippers po velkém obratu porazili v NBA Brooklyn 125:114. Tři čtvrtiny domácí tým prohrával, nejvíc až o 18 bodů, ale závěrečné dějství ovládl drtivým poměrem 41:15, zápas zakončil 22 body v řadě. Hvězdou závěru byl Kawhi Leonard, který v posledních pěti minutách nastřílel 14 ze svých 21 bodů. Nejlepším střelcem nedělního programu byl Nikola Jokič, který 42 body dovedl mistrovský Denver k výhře 113:104 ve Washingtonu. Jen o dva body méně dal Kevin Durant při triumfu Phoenixu 117:110 v hale Indiany.

Radost hvězdy LA Clippers Russella Westbrooka

Clippers závěrečným finišem napravili hrozivý vstup do zápasu, při němž inkasovali prvních 16 bodů. „Na začátku soupeř přišel a dal nám pěstí rovnou mezi oči. Ve čtvrté části jsme ale hráli náš basketbal, ubránili, co bylo potřeba, a zbytek je historie,“ řekl domácí rozehrávač James Harden, autor 24 bodů a 10 asistencí.

Clippers se poprvé ujali vedení až necelé tři minuty před koncem a nakonec vybojovali desátou výhru z posledních dvanácti utkání a v Západní konferenci si upevnili čtvrté místo. „Musíme hrát po celých 48 minut. Dnes to zábava vážně nebyla,“ řekl Mikal Bridges, s 26 body nejlepší střelec poraženého týmu.

Denver se drží o dvě výhry před Clippers. Zápas ve Washingtonu kontroloval po většinu času, vedl až o 17 bodů a i díky výkonu své opory slavil sedmý triumf z posledních 10 utkání. Jokič trefil 15 z 20 střel a 12 ze 14 šestek, přidal 12 doskoků a 8 asistencí. „Nikola byl fenomenální celý zápas. Opět všem ukázal, jaký je hráč,“ řekl kouč Nuggets Michael Malone.

Durant proměnil 18 z 25 střel a přispěl i 9 doskoky a třemi bloky. Měl také výraznou podporu spoluhráčů: Devin Booker přidal 26 bodů a 8 asistencí, Bradley Beal nastřílel dalších 25 bodů. Trio opor Phoenixu, který vyhrál popáté v řadě, zaznamenalo dohromady už podruhé za sebou 91 bodů. Durant navíc všech 40 bodů dal ze hry, nepotřeboval k tomu ani jeden trestný hod. „KD je neobvyklý problém. Bojovali jsme s ním, neměl to s námi lehké, jeho schopnost střílet po driblinku a uvolnit se je ale jedinečná,“ uvedl kouč Indiany Rick Carlisle.

Los Angeles Lakers splnili povinnost proti Portlandu a zvítězili 134:110. Ani jednou neprohrávali a vedli až o 27 bodů. D'Angelo Russell se na tom podílel 34 body včetně šesti trojek. LeBron James přidal 28 bodů, Anthony Davis 14 bodů a 14 doskoků.

Vedoucí tým ligy Boston vyhrál v Houstonu 116:107 a vrátil se na vítěznou vlnu po porážce od Denveru. Lídrem byl s 32 body Kristaps Porzingis. Domácí Dillon Brooks nastřílel 25 bodů a Alperen Sengun přidal triple double za 24 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí.

Houston - Boston 107:116
LA Clippers - Brooklyn 125:114
LA Lakers - Portland 134:110
Orlando - Miami 105:87
Phoenix - Indiana 117:110
Washington - Denver 104:113