Dallas - Sacramento 123:119Basketbalisté Milwaukee vyhráli základní část NBA

Basketbalisté Milwaukee vyhráli základní část NBA. Jistotu jim dala středeční výhra nad Chicagem 105:92, po níž nebylo druhému týmu Východní konference Bostonu už nic platné ani vítězství 97:93 v defenzivní bitvě s Torontem. Dallas zabral v boji o play off a po vítězství 123:119 nad Sacramentem se dotáhl na Oklahomu, které patří poslední postupové místo do předkola. Za Atlantu naskočil ve středu do hry i Vít Krejčí, za tři minuty hry stihl tři doskoky a oslavil výhru 134:116 nad Washingtonem.

Brook Lopez z Milwaukee v souboji s Nikolou Vučevičem

Bucks uspěli i bez Janise Adetokunba, který po triple doublu z předchozího dne vypadl před zápasem ze sestavy kvůli potížím s kolenem, brzy z utkání navíc odstoupil Khris Middleton. Domácí se ve třetí čtvrtině dostali patnáctibodovou šňůrou z desetibodového manka a výhru už nepustili. Lídrem byl Bobby Portis s 27 body a 13 doskoky.

"Zápas co zápas je to v téhle lize těžké a mít nejlepší bilanci se počítá a je to důležité. Tihle kluci si to zasloužili, všechna čest za to, že se vypracovali do této pozice," řekl kouč Milwaukee Mike Budenholzer.

Na teprve druhé výhře Mavericks z posledních devíti utkání se podílel 31 body Kyrie Irving, Luka Dončič zaznamenal 29 bodů a 10 doskoků. Mavericks mají dva zápasy před koncem základní části stejnou bilanci jako Oklahoma City (38-42), Thunder ale drží trumfy díky lepším vzájemným zápasům.

Proti Sacramentu prohrával Dallas v poločase o 11 bodů, ve třetí části si ale pomohl dvanáctibodovou šňůrou a dohromady v zápase dvaceti tříbodovými koši. Kings nestačil ani triple double Domantase Sabonise za 19 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí či 22 útočných doskoků.

Atlanta, která má ve Východní konferenci jistotu předkola si poradila s již vyřazeným Washingtonem jednoznačně. Hvězdou duelu byl Trae Young s 25 body a 16 asistencemi. Krejčí se pokusil o dvě střely, ale bodově se neprosadil.

V losangeleském derby zvládli souboj o přímý postup do play off lépe Clippers a po vítězství 125:118 mají nyní před Lakers náskok jedné výhry. K vítězství přispěli Norman Powell 27 a Kawhi Leonard 25 body. Lakers nepomohl ani výborný výkon LeBrona Jamese, který zaznamenal 33 bodů, 8 doskoků a 7 asistencí, a dotáhlo se na ně New Orleans.

Pelicans doma po prodloužení udolali druhý tým Západní konference Memphis 138:131 a zajistili si účast v předkole, šanci ale mají i na přímou účast. Třicetibodovými výkony se na výhře podíleli Herbert Jones (35), C.J. McCollum (31) a Trey Murphy (30). Za Grizzlies nastřílel Jaren Jackson 40 bodů.

Výsledky NBA:
Atlanta - Washington 134:116 (za domácí Krejčí 3 doskoky)
1.z-Denver79522765,8
2.Minnesota80404050,0