Basketbalisté Nymburka a USK se vítězně rozloučili s rokem 2021

V posledních dvou zápasech basketbalové ligy v tomto kalendářním roce zvítězili favorité. Mistrovský Nymburk porazil výjimečně v azylu v sousedních Poděbradech Děčín 96:89 a upevnil si vedení v tabulce, pražský USK po výhře 79:75 v Ostravě poskočil na třetí místo o skóre před Brno.

Basketbalisté Nymburka - ilustrační foto

Děčín nastoupil proti obhájcům titulu jen 24 hodin po vítězství nad Jindřichovým Hradcem, a třebaže ani jednou nevedl a poločas prohrál o 14 bodů, nakonec vybojoval s Nymburkem nejlepší výsledek za posledních pět let. V závěru se Severočeši přiblížili dokonce na čtyřbodový rozdíl (91:87), ale autor 22 bodů Colby Ross třemi šestkami a Martin Kříž dvoubodovým košem domácí uklidnili. Kříž zkompletoval double double za 13 bodů a 10 doskoků, děčínský Ty Nichols byl nejlepším střelcem zápasu s 22 body.

USK po dvou domácích porážkách (s Opavou a Děčínem) uspěl v Ostravě zejména zásluhou Nathaniela Westa, autora 31 bodů a čtyř trojek. Marek Vyroubal přispěl 14 body a 11 doskoky. Domácí dlouho těsně vedli, ale od druhé poloviny třetí čtvrtiny jen marně dotahovali ztrátu. Nebyla jim nic platná velká převaha v útočném doskakování (19:9), ani dvojice hráčů s double doublem - Filip Šmíd zaznamenal 14 bodů a 12 doskoků, Alexandar Radukič měl bilanci 10-12. A to ještě nejlepšímu střelci Isaacu Vannovi chyběl vedle 16 bodů k obdobnému počinu jediný doskok.