Basketbalisté Nymburka po Opavě porazili i druhého finalistu NBL Děčín

Basketbalisté Nymburka týden po mistrovské Opavě porazili i druhého finalistu minulé sezony NBL Děčín. Bývalí šampioni po pomalejším úvodu zvítězili v domácím utkání 9. kola 94:75 a pátou ligovou výhrou za sebou si upevnili vedení v tabulce. Po třetí porážce za sebou ztratila s Nymburkem bezprostřední kontakt mistrovská Opava. V Kolíně Slezané prohráli 89:90 a klesli na třetí místo o skóre za Ústí nad Labem, které zvítězilo v Brně 89:70.

Ilustrační snímek.

Obhájci bronzu z Nymburka prohráli o tři body první čtvrtinu, ale od té doby se hrálo podle jejich not. Těžili z širšího a vyrovnanějšího kádru, hráči z lavičky přestříleli rezervu soupeře 43:14. Pět domácích hráčů dalo 11 nebo více bodů, Jitaurious Gordon, Sukhmail Mathon a Spencer Svejcar dali po 14 bodech. V týmu Děčína byli Maksim Šturanovič s 19 a Matěj Svoboda s 18 body příliš osamoceni.

„Hráli jsme solidní utkání a nejvíce mě těší, že se na výhře podíleli všichni a každý přidal nějakou cihlu do zdi,“ řekl nymburský kouč Francesco Tabellini. Jeho protějšek Tomáš Grepl si pochvaloval povedený vstup do obou poločasů. „Bohužel sudé čtvrtiny nám nevyšly vůbec v obraně. Druhým důvodem je 24 ztrát. Nejsme schopni si vážit míče, a proto je výsledek takový, jaký je,“ řekl trenér vicemistra.

Opava po úvodních šesti výhrách už potřetí prohrála. V Kolíně o tom rozhodl trojkou dvě sekundy před koncem domácí kapitán Adam Číž, díky němuž Středočeši ukončili sérii tří porážek. Byl to jeho pátý přesný pokus zpoza oblouku a dostal se tím na 29 bodů, k tomu přidal i osm asistencí. Opavský lídr Jakub Šiřina zaznamenal 18 bodů a 11 přihrávek.

Ústí nad Labem má opačnou bilanci a s šesti výhrami za sebou drží aktuálně nejdelší vítěznou sérii v lize. V Brně se mohli spolehnout na dva dvacetibodové střelce Ladislava Pecku (26) a Tye Nicholse (21), Lamb Autrey navíc těsně nedosáhl na triple double, poté co zaznamenal 14 bodů a po devíti doskocích a asistencích. Domácí Ondřej Šiška dal 23 bodů, Gregory Lee k 18 bodům přidal 11 doskoků.