Basketbalisté Nymburka porazili v nadstavbě lídra z Brna

Souboj dvou nejlepších celků tabulky zvládli v nadstavbě basketbalisté Nymburka. Obhájci titulu dnes na palubovce vedoucího Brna vyhráli 83:77 a snížili ztrátu na druhé příčce.

Petr Benda na archivním snímku

Nymburk měl od začátku zápas pod kontrolou a domácí pustil do vedení jen krátce ve druhé čtvrtině. Hru totiž rozkouskovalo vyloučení za úmyslný faul a diskuze nymburského rozehrávače Ondřeje Sehnala či šití rozseknuté brady kapitána Martina Kříže. Po přestávce hosté definitivně rozhodli, Brnu se v samotném závěru podařilo už jen výsledek korigovat.

Středočeši tak oplatili soupeři porážku ze čtvrtfinále poháru a v sezoně si s ním vylepšili bilanci na tři vítězství a dvě porážky. Výhrou navíc udrželi šanci na první místo v tabulce, protože oproti Brnu mají zápas k dobru a lepší vzájemnou bilanci.

Na vítězství Nymburka se 27 body podílel Eric Lockett. Druhým nejlepším střelcem hostů byl Evan Gilyard, který nastoupil poprvé po příchodu minulý týden z Hanoje a připsal si 15 bodů.

"První poločas útočný, druhý poločas spíš obranný. Zápas byl takový divný, přišlo mi, že neměl tempo. Bylo tam moc přerušení, někdy oprávněně, někdy asi neoprávněně. Chvilku nás rozhodilo, že Ondra Sehnal musel odejít, ale po nějaké chvilce jsme se opět dostali do hry," řekl kouč úřadujících šampionů Ladislav Sokolovský.